Święto Policji Garnizonu Częstochowskiego.


5 lipca 2023 roku w Częstochowie odbyło się Święto Policji Garnizonu Częstochowskiego. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Kiedrzyna.

Gratulacje i życzenia składali policjantom zaproszeni goście. Senator RP Ryszarda Majera, a także Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz do świętującej braci policyjnej skierowali także słowa uznania za dzielną i odpowiedzialną służbę od Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Szymona Giżyńskiego.
Podczas tego wydarzenia wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Awanse uzyskało 298 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i 64 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Stróże prawa otrzymali je z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artura Bednarka, mł. insp. Dariusza Kiedrzyna, i podinsp. Mariusza Mokrasa.
W gronie licznie przybyłych gości byli m.in. także: reprezentująca  Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posła na Sejm RP Szymona Giżyńskiego – Dyrektor biura posła Szymona Giżyńskiego Grażyna Matyszczak,  Pełnomocnik Okręgu PiS w Częstochowie, asystent Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej – Marcin Woś, asystent Poseł na Sejm RP Lidii Burzyńskiej – Kamil Taraseka, asystentka Posła na Sejm RP Mariusza Trepki – Agata Borkowska.
Fot. Krzysztof Kucharski
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *