Z RAPORTÓWKI POLICJANTA / Dachowanie na wojewódzkiej


Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 12 grudnia 2023 r. około godziny 8:20 na drodze wojewódzkiej numer 483, pomiędzy miejscowościami Stary Cykarzew a Kokawa poza obszarem zabudowanym.

Jak ustalili policjanci, kierująca volkswagenem 47-letnia mieszkanka gminy Mykanów jadąc w kierunku Częstochowy, prawdopodobnie z powodu rozlanej na jezdni substancji ropopochodnej, wpadła w poślizg i zjechała na pobocze, gdzie jej samochód dachował. Kobieta była trzeźwa, nic jej się nie stało. Czynności na miejscu cały czas trwają.

Przewrócenie samochodu na dach może być efektem stłuczki, ale również poślizgu, uderzenia w przeszkodę, a nawet silnego podmuchu wiatru. Do dachowania dochodzi nawet przy niewielkiej prędkości, choć prawdopodobieństwo rośnie oczywiście wraz z jej wzrostem. Zdarzenie takie powoduje, że ludzie i przedmioty znajdujące się w środku zaczynają się przemieszczać. Dlatego tak ważne jest to, by przed rozpoczęciem jazdy usunąć z kabiny wszystkie niezabezpieczone, luźne przedmioty, które w momencie wypadku mogą stanowić ogromne zagrożenie. Najlepiej wszystkie rzeczy przechowywać w bagażniku.

Apelujemy o ostrożność!

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *