Zwycięstwo i awans do finału

Tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD Częstochowa pokonały po zaciętym ,a przede wszystkim stojącym na wysokim poziomie a do tego i dramatycznym na wyjeździe 3:1 AZS UE Wrocław w drugim półfinałowym meczu play off i awansowały do finału drużynowych mistrzostw Polski.

Pierwsze do stołu podeszły Roksana Załomska i Natalia Bajor. Pierwsza przegrała ostatecznie 1:3. Mimo prowadzenia w pierwszym secie 10:8 Roksana uległa Natalii Bajor 10:12 Największych emocji dostarczył drugi pojedynek Magdalena Sikorska z Sandra Wabik. Był to dziwny mecz ale końcówki stały na europejskim poziomie, a o wygranych decydował łut szczęścia. W końcu Sikorska wygrała w 5 secie do 14. ( prowadziła już 10:7) W trzeciej grze Antonina Szymańska pokonała bez straty seta Paulinę Knyszewską. Bohaterką zawodniczką w czwartym ostatnim pojedynku została Magdalena Sikorska, która wygrała w trzech setach z Natalia Bajor. Po dwóch wygranych setach Sikorskiej byliśmy już w finale. Mamy już co najmniej czwarty srebrny medal w historii częstochowskiego AZS (1998, 2004, 2005)

O złoto częstochowianki zagrają z obrońcą tytułu – KTS Zot – Siarki Tarnobrzeg. Mecz odbędzie się 26 kwietnia br.(piątek) o godz. 18.00 w hali Akademickiego Centrum Sportowej przy ul. Zbierskiego 6. Serdecznie zapraszamy.

KU AZS UE Wrocław – Bebetto AZS AJD Częstochowa 1:3
Natalia Bajor – Roksana Załomska 3:1
Sandra Wabik – Magdalena Sikorska 2:3
Paulina Knyszewska – Antonima Szymańska 0:3
Natalia Bajor – Magdalena Sikorska 0:3