Sesja nadzwyczajna w Koniecpolu


4 maja 2021 roku odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta i Gminy Koniecpol w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Do budżetu wprowadzono regulację w związku z dotacją rządową – 4 milionów złotych – na budowę dróg i kontynuowanie rozbudowy sieci kanalizacji w gminie. W sesji uczestniczyli goście – wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł RP Szymon Giżyński oraz senator RP Ryszard Majer.

Burmistrz Koniecpola Ryszard Suliga w prezentacji konieczności zmian podkreślił, że dzięki wsparciu polskiego rządu w Koniecpolu zostanie wybudowanych prawie 1,7 kilometra nowych dróg. – 2,3 miliona zł to kwota, która uratuje nasze osiedle – od ul. Fredry i ul. Krasińskiego w Koniecpolu. Wybudujemy nowe jezdnie, chodniki i ścieżki rowerowe, wykonamy odwodnienia. Inwestycja rozpoczęta w kwietniu zostanie zakończona w grudniu bieżącego roku  – mówił burmistrz Suliga.

Kolejna inwestycja przy wsparciu pieniędzy rządowych to trzeci etap rozbudowy sieci wodociągowej. – W 2015 roku, kiedy klęska suszy pokazała jak bardzo zaniedbana jest nasza gmina pod względem kanalizacji. Wówczas, dzięki pomocy posła Szymona Giżyńskiego rozpoczęliśmy starania o środki na budowę wodociągów. Pani premier Beata Szydło obiecała pomoc i słowa dotrzymała. na pierwszy etap budowy sieci wodociągowej otrzymaliśmy 2,3 miliona złotych, na drugi – 5,4 miliona złotych, teraz na trzeci 2 miliony złotych. Wodociągi powstaną w miejscowościach Wąsosz, Kuźnica Wąsowska, Łysaków, Łysiny oraz w Koniecpolu ulice Przedmieście Przysieka, Przedmieście Podstocze, Przemieście Koniawy, Mickiewicza, Kościuszki – dodał  burmistrz Ryszard Suliga.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *