Spektakl ,,Obrona Olsztyna” na podsumowanie Święta Niepodległości w Olsztynie


11 listopada w kościele parafialnym w Olsztynie przedstawiono historyczny dramat Aleksandra Fredry ,,Obrona Olsztyna”. Była to już piąta prezentacja spektaklu. Wśród publiczności był Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński, pomysłodawca realizacji sztuki i Burmistrz Miast i Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski.

 

W spektaklu grają:  Teresa Dzielska w roli Heleny; Adam Hutyra (Kasper Karliński), Robert Rutkowski (Chorąży), muzyczną oprawę zapewnił kwartet De Vocalis.

Pomysł przygotowania spektaklu i pokazania go w Olsztynie wyszedł od Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posła na Sejm RP Szymona Giżyńskiego. Zadanie zrealizowała Fundacja Wspierania Kultury GajArt, której prezesem jest Teresa Dzielska, aktorka Teatru Dramatycznego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Projekt wsparli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – dotacja w kwocie 110 tys. zł oraz Urząd Miasta i Gminy Olsztyn – dotacja 30 tys. zł. O premierze pisaliśmy tutaj: https://gazetacz.com.pl/niezwykly-spektakl-aleksandra-fredry-w-olsztynie/

 

 

Podziel się:

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *