Emocjonujący CAVALIADOWY piątek na TAURON Arenie Kraków


Dużą Rundę zaliczaną do światowego rankingu wygrała w świetnym stylu polska amazonka – Daria Kobiernik na Winchester. To najważniejsze sportowe zwycięstwo podczas piątkowych rozgrywek w cyklu CAVALIADA Tour odbywającym się w krakowskiej TAURON Arenie Kraków.

Pierwszy konkurs krakowskiej edycji CAVALIADA Dressage Tour o nagrodę firmy Nowy Adres ponownie wygrała Sandra Sysojeva na koniu Furst z wynikiem 71,930%.

W konkursie Średniej Rundy na poziomie 130 cm wzięło udział aż 160 par, o nagrodę firmy Nuba Equi pod patronatem portalu Equista.pl podobnie jak we wczorajszym konkursie Średniej Rundy najlepsi byli: Antoni Strzałkowski na Limelight van het Maressahof i Andrius Petrovas (LTU) na Sherlock.

W Dużej Rundzie CSI2*-W o nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego, pod patronatem wydawnictwa Świat Koni, zaliczanej do światowego rankingu FEI Longines najlepsza okazała się Polka, Daria Kobiernik na koniu Winchester. W konkursie, w którym początkowo wystartowało 71 par, parkur z przeszkodami wysokimi na 145 cm okazał się na tyle selektywny, że do rozgrywki dostało się tylko 7 par, w tym aż 6 z Polski. Jedynym zagranicznym reprezentantem, któremu udał się bezbłędny przejazd kwalifikacyjny, był Gabor Szabo Jr. na Lord Claassic 2. W rozgrywce kibice zobaczyli już tylko trzy bezbłędne przejazdy, a zwycięstwo z czasem 31,73 sekundy (w pełni zasłużone) przypadło Darii Kobiernik. Tym samym, amazonka awansowała na trzecie miejsce rankingu CAVALIADA Tour 2019/2020. Na miejscu drugim znalazł się Kamil Grzelczyk na koniu Mister Dr Heigl (32,68 sekundy), a na trzecim Paulina Koza na Kontador vd Molendreef (35,16). Tuż za podium uplasował się Jarosław Skrzyczyński z Chacco Amicor.

Wielkie emocje towarzyszyły kibicom podczas Halowego Pucharu Polski WKKW – LOTTO Eventing Tour o nagrodę marki LOTTO, pod patronatem Horse&Business Magazine. W konkursie tym wystartowało 9 par, a w drugim walczyło 6 z nich. Podium zdominowały wkkwistki. Najlepsza – choć tylko o 0,51 sek, okazała się Roksana Fortuniak na koniu Gea-S. Drugie miejsce zajęła Daria Kobiernik na Ideal Girl, tym samym utrzymuje się na pozycji lidera rankingu. Trzecie miejsce zajęła Marta Dziak-Gierlicz na Costanza.

Dopiero czwarta rozgrywka wyłoniła zwycięzcę Potęgi Skoku. Okazał się nim Andrius Petrovas (LTU) na koniu Escorial, który pokonał mur wysoki na 205 cm. Drugie miejsce zajął Łukasz Brzóska na koniu Quicklensky (który bezbłędnie pokonał mur wysoki na 200 cm), natomiast trzeci był Gunnar Klettenberg (EST) na Queensland, który po pokonaniu trzeciej rozgrywki, zrezygnował z dalszego uczestnictwa w konkursie, chcąc oszczędzić siły konia na Grand Prix.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *