Drugi zespół Rakowa “rozstrzelał” Unię Kosztowy Mysłowice!


W spotkaniu 23.Kolejki spotkań o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I – drużyna drugiego zespołu Rakowa Częstochowa pewnie pokonała na wyjeździe mistrza półmetka rozgrywek Zina IV Ligi, Gr. I – Unię Kosztowy Mysłowice aż…7:1! Mecz został rozegrany w Katowicach – Szopienicach na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Unia Kosztowy Mysłowice jeszcze rundzie jesiennej była najlepsza, to już na finiszu ubiegłorocznych rozgrywek miała spore problemy.

Porażka z liderem rozgrywek Zina IV Ligi, Gr.I  była ósmym meczem z rzędu bez zwycięstwa, a składają się na tę serię pięć remisów i trzy porażki. Natomiast zespół pod batutą Tomasza Kuźmy 15.listopada wszedł na zwycięską ścieżkę i w wyjazdowym spotkaniu z mysłowiczanami zapisał na swoje konto ósmą wygraną z rzędu! Częstochowianie ani myślą się nie zatrzymywać! 

Sobotnie spotkanie rozgrywane na sztucznej murawie boiska MOSiR w Katowicach – Szopienicach rozpoczęło się dość niespodziewanie, Już w 3.minucie meczu formalni gospodarze tej potyczki objęli prowadzenie a na listę strzelców wpisał się Jakub Hat który z bliska pokonał Oskara Kubika!

Zaskoczeni takim obrotem sprawy – piłkarze rezerw Rakowa Częstochowa od razu ruszyli do odrabiania strat. Już w 22.minucie meczu – Przemysław Oziębała pokonał Mateusza Opielę i częstochowianie doprowadzili do wyrównania! W 38 i 45.minucie dwukrotnie golkipera mysłowiczan pokonał najlepszy strzelec w talii Tomasza Kuźmy, Kamil Chiliński i na przerwę rezerwy Rakowa Częstochowa schodziły prowadząc zasłużenie, 3:1.

W drugiej części spotkania już przewaga częstochowian nie podlegała żadnej dyskusji. Bramkarza Unii Kosztowy Mysłowice kolejno pokonali : Kamil Kanior, Mateusz Danilczyk oraz jeszcze dwukrotnie golkipera rywali “ukłuł” najlepszy w drużynie gości, Kamil Chiliński.

Dzięki temu zwycięstwu drugi zespół Rakowa Częstochowa ma już na swoim koncie 49.punktów i o osiem “oczek” podopieczni Tomasza Kuźmy wyprzedzają wicelidera, Wartę Zawiercie.

Kolejne ligowe spotkanie drugi zespół Rakowa Częstochowa rozegra w niedzielę, 25.kwietnia br. O godzinie 12:00 rywalem częstochowian na sztucznej murawie MSP “Raków” będzie KS Unia Dąbrowa Górnicza. Zespół prowadzony przez Dariusza Klaczę z dorobkiem 39 “oczek” zajmuje w tabeli trzecią lokatę. Dąbrowianie mają też jedno spotkanie zaległe do rozegrania ( z Dramą Zbrosławice). Spotkanie Rakowa II Częstochowa z Unią Dąbrowa Górnicza zostanie rozegrane bez udziału publiczności,

17.04.2021, g.13:00: Katowice- Szopienice (boisko ze sztuczną nawierzchnią MOSiR) 

LKS Unia Kosztowy Mysłowice – RKS Raków II Częstochowa 1:7, (1:3)

Bramki:

1:0: Hat 3′

1:1: P.Oziębała 22′

1:2: Chiliński 38′

1:3: Chiliński 45′

1:4: Kanior 62′

1:5: Danilczyk 70′ (k)

1:6: Chiliński 75′

1:7: Chiliński 83′

Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom). Żółte kartki: Osiecki 6′ (Unia Kosztowy Mysłowice). Mecz bez udziału publiczności. 

LKS Unia Kosztowy Mysłowice: Mateusz Opiela – Borys Bednarz, Mateusz Iwan, Dominik Wawrzyn (kpt), Łukasz Matera, Przemysław Sawicki (86′ Igor Wojtala), Tomasz Pryszcz, Jakub Hat (77′ Kamil Kułagowski), Patryk Kiwior (55′ Oliwer Zalewski), Piotr Osiecki, Maciej Wolny. Trener: Piotr Mrozek.

RKS Raków II Częstochowa : Oskar Kubik – Krystian Ślęzak (58′ Kamil Kanior), Michał Mizgała, Dawid Danilczyk, Przemysław Oziębała (kpt) (58′ Jakub Budnicki), Oliwier Kucharczyk, Przemysław Mizgała, Radosław Dzierbicki (74′ Marcel Żurek), Adrian Balboa (74′ Piotr Owczarek), Kamil Chiliński, Hubert Tylec. Trener: Tomasz Kuźma.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: LKS Unia Kosztowy Mysłowice 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *