Częstochowscy przedsiębiorcy korzystają z mikropożyczek


Już około 9 tys. wniosków złożyli mikroprzedsiębiorcy z Częstochowy i powiatu zainteresowani niskooprocentowanymi pożyczkami na pokrycie kosztów prowadzenia działalności w czasie epidemii. Nabór trwa nadal.

 

Wsparcie w wysokości do 5 tys. zł wypłacane przez powiatowy urząd pracy otrzymało już ponad 2 tys. mikroprzedsiębiorców, także tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (tzw. Samozatrudnienie). Łączna kwota wydatkowanych na ten cel środków wyniosła już prawie 9,5 mln zł.

NABÓR TRWA

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie przypomina, że wciąż trwa nabór wniosków o udzielenie wsparcia w ramach niskoprocentowych pożyczek. Wszystkie dokumenty (wniosek wraz z umową i formularzem informacji) zamieszczono na stronie urzędu pracy:

https://czestochowa.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/pozyczka

DOKUMENTY

Komplet wymaganych dokumentów można składać za pośrednictwem platformy www.praca.gov.pl, elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub drogą pocztową na adres:

– Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie, ul. Szymanowskiego 15, 42-217 Częstochowa.

– Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu, ul. Rzeczna 29, 42-230 Koniecpol.

Istnieje również możliwość wrzucenia wniosku do specjalnych urn zlokalizowanych w siedzibie urzędu pracy w Częstochowie oraz w Gminnym Centrum Pracy w Koniecpolu.

ŚRODKI NA KONCIE

Ogromne zainteresowanie mikropożyczkami spowodowało, że Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie stara się w jak najkrótszym czasie rozpatrywać wnioski i bez zbędnej zwłoki wypłacać środki wszystkim zainteresowanym. Dlatego nie odsyła podpisywanych umów dotyczących mikropożyczek, co tylko wydłużyłoby proces przekazywania pomocy finansowej. O otrzymaniu mikropożyczki świadczy pojawienie się środków na koncie zainteresowanego.

UMORZENIE

Powiatowy Urząd Pracy przypomina, że niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców, zgodnie z zapisami ustawy, są umarzane pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej przez okres trzech miesięcy od daty podpisania umowy i otrzymania wsparcia. Niezbędne jest też złożenie stosownego wniosku o umorzenie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *