Agresor, który zaatakował 18-latkę w parku Lisiniec już jest w areszcie


Policjanci z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali 31-latka, który pod koniec maja napadł na 18-letnią kobietę w Parku Lisiniec. Sprawca uderzył kobietę, a następnie grożąc nożem, zmusił do wydania pieniędzy. Policjanci zatrzymali podejrzanego błyskawicznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Do zdarzenia doszło 28 maja na terenie Parku Wypoczynkowego „Lisiniec” w Częstochowie. 18-letnia kobieta podczas spaceru została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. 31-latek najpierw uderzył ją w plecy, a gdy ofiara się przewróciła, siłą ją przytrzymał i zagroził użyciem noża. Gdy przestraszona 18-latka oddała mu wszystkie swoje pieniądze, mężczyzna uciekł.

Następnego dnia kobieta zgłosiła się do jednostki i złożyła zawiadomienie o popełnionym na jej szkodę przestępstwie. Patrol z „jedynki” po niecałych dwóch godzinach zatrzymał 31-letniego mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi podanemu przez 18-latkę.

Jak się okazało, 31-latek już wcześniej karany był za podobne przestępstwa, dlatego na wniosek prokuratora sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi do 12 lat więzienia, ale za dopuszczenie się tego czynu w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

 

za KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *