PIŁKA NOŻNA . Rakowianie pożegnali się z rozgrywkami o Piłkarski Puchar Polski

Nie tak to miało wyglądać. W spotkaniu Rundy wstępnej Piłkarskiego Pucharu Polski drużyna Rakowa Częstochowa uległa niespodziewanie ŁKS-owi 1926 Łomży, 1:2. Porażka sprawiła, że częstochowianie już na tym etapie pożegnali się z rozgrywkami.

Raków do Łomży jechał jako murowany faworyt do zwycięstwa i awansu do pierwszej rundy. W zespole częstochowskim wystąpiło trzech nowo pozyskanych zawodników: Rafał Figiel, Piotr Malinowski i Maksym Kowal.

Co ciekawe, niedzielne spotkanie dużo lepiej rozpoczęli trzecioligowcy, którzy w odstępie trzech minut mieli trzy wyborne okazje do zdobycia gola. W dwóch z nich znakomicie interweniował Mateusz Kos. Jednak gospodarzom szczęście uśmiechnęło się w 11 minucie, kiedy to Jakub Kamiński otworzył wynik meczu.

Gospodarze jednak z prowadzenia cieszyli się zaledwie 60 sekund. W 12 minucie Wojciech Okińczyc doskonale wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie i na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Do przerwy gole już nie padły.

W drugiej odsłonie piłkarze Rakowa mocno ruszyli na bramkę Piotra Lipki, jednak ani Łukasz Góra ani Piotr Malinowski nie zdołali zdobyć bramki.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 1:1, to niespodziewanie decydujące trafienie uzyskali łomżanie za sprawą Michała Sadowskiego, który pięknym strzałem nie dał żadnych szans Matuszowi Kosowi.

Niespodzianka stała się faktem i Raków już na Rundzie wstępnej zakończył występy w Piłkarskim Pucharze Polski w tym sezonie. Teraz przed podopiecznymi Radosława Mroczkowskiego tylko spotkania o mistrzostwo drugiej ligi.