Polsko-Ukraiński Dzień Dziecka w Olsztynie


Po raz drugi w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie miał miejsce polsko-ukraiński Dzień Dziecka. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem JE Wacława Depo – Metropolity Częstochowskiego oraz Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka.

o dobre samopoczucie gości i liczne atrakcje dla dzieci zadbał ks. Marek Bator Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Rozbawiał poczuciem humoru i dodawał ciepła swoim uśmiechem. Prezenty i życzenia dzieciom przekazali między innymi:  wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł na Sejm RP Szymon Giżyńskie, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, poseł RP Lidia Burzyńska, senator RP Ryszard Majer, europoseł Jadwiga Wiśniewska, poseł RP Mariusz Trepka, dyrektor OT KOWR Konrad Jarzyński, zastępca dyrektora OT KOWR Teresa Pala, dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej ŚUW Marcin Chroszcz, konsul generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowski, kierownictwo i pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Oddział Regionalny w Częstochowie.
Uroczyste obchody z okazji Dnia Dziecka rozpoczęły się od Koncertu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, której towarzyszyła maskotka Sznupek.
Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji organizowanych przez takie organizacje jak m.in. Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Transportu Drogowego, czy Nadleśnictwo Złoty Potok. Uczniowie uczestniczyli w śniadaniu na trawie spędzając czas na zabawach, grach i integracji. Zajęcia dla najmłodszych przygotowali wychowawcy. Dzieci miały możliwość pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni czy na dmuchanym zamku. W sytuacji braku energii było szczególnie oblegane stoisko z watą cukrową, a także grill i lemoniada.
Rozstrzygnięto też konkurs KRUS o bezpieczeństwie na wsi. Atrakcją był także występ Zespołu Pieśni i Tańca ,,Wrzosowianie”.

fot. Krzysztof Kucharski

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *