Pomóżmy Brunonowi posprzątać Góry Kawie i Lasek Aniołowski! W najbliższą sobotę społeczne wydarzenie ekologiczne na Północy


Już 15 kwietnia 2023 r. (sobota) o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Częstochowy na pierwszą w tym roku akcję sprzątania terenów zielonych. Tym razem zrobimy porządek w Górach Kawich, położonych w dzielnicy Północ, między ulicami Makuszyńskiego, Św. Brata Alberta a Aleją Marszałkowską. Teren w dużej części porasta Lasek Aniołowski, który tutaj nie jest jednak sprzątany przez służby miejskie. Przypomnijmy, że Góry Kawie to najwyższe wzniesienie na terenie Częstochowy.

 

Inicjatorem sobotniego wydarzenia jest mieszkaniec pobliskiego osiedla, student I roku inżynierii środowiska Politechniki Częstochowskiej Brunon Hadaś. Brunon w zeszłym roku uczestniczył w podobnej akcji na częstochowskiej Grabówce, a teraz sam poprosił nas o pomoc w organizacji i rozpropagowaniu sprzątania. Wraz z Brunonem liczymy na wysoką frekwencję. Mamy nadzieję, że w ciągu dwóch godzin pracy uda nam się znowu uczynić to miejsce czystym i przyjaznym dla ludzi i zwierząt.

Organizatorami wydarzenia są Grupa Elanex oraz Fundacja Rething, która zapewni worki, rękawice i narzędzia do pracy, a dla najmłodszych uczestników przygotowała upominki: książki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Namiot Fundacji będzie czekał przy ulicy Geodetów 49, w pobliżu wejścia do lasu. Tutaj rozpoczniemy naszą akcję. Warto wspomnieć, że o postawienie kontenera i odbiór odpadów zadba Centrum Usług Komunalnych.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *