10 milionów złotych na budowę stadionu Rakowa już przyznane


Jak podano na oficjalnej stronie RKS Raków, Zespół do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zaopiniował pozytywnie przyznanie miastu Częstochowa dofinansowanie na modernizację MSP „Raków” w wysokości 10 000 000 zł. Zostaną uruchomione z chwilą rozpoczęcia inwestycji przez miasto. Aktualnie trwa jeszcze proces przetargowy.
Przypomnijmy, że o środki na budowę stadionu zabiegali: europoseł Jadwiga Wiśniewska i parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości Okręgu Częstochowskiego – poseł Szymon Giżyński i senator Artur Warzocha. To przede wszystkim ich determinacja sprawiła, że ruszy wreszcie tak bardzo potrzebna dla Klubu, Częstochowy i mieszkańców okręgu częstochowskiego inwestycja.

 

Decyzję Ministerstwa Sportu Klub odebrał jako prezent na Święta.  – To fantastyczna informacja dla Klubu, kibiców, ale także dla przedstawicieli miasta Częstochowa. Na podziękowania przyjdzie co prawda jeszcze czas, ale bez wątpienia jest to sukces większej grupy ludzi. Z naszych informacji wynika, że pozytywne zaopiniowanie zadania dotyczącego przebudowy MSP „Raków” skutkować będzie podpisaniem w najbliższych dniach umowy pomiędzy miastem, a Ministerstwem. To kolejny ważny krok w kierunku powrotu drużyny na Limanowskiego – powiedział Maciej Kołodziejczyk przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa.

 

Parlamentarzyści: europoseł Jadwiga Wiśniewska i wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński gwarantują swoje dalsze działania na rzecz zapewnienia pomocy rządu w kontynuacji inwestycji na stadionie Rakowa, aż do jej szczęśliwego i szybkiego zakończenia.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *