,,Ostatki na ludowo” w Herbach z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi – od początku muzycznie i tanecznie


 10 lutego 2024 r. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprosił mieszkańców Gminy Herby w powiecie lublinieckim do zabawy w ramach projektu ,,Ostatki na ludowo”.

 ,,Ostatki na ludowo” to przedsięwzięcie realizowane przez NIKiDW od kilku lat. Jego celem jest promocja kultury ludowej, charakterystycznej dla danego regionu. Gmina Herby, a przede wszystkim Gminny Ośrodek Kultury z dyrektor Magdaleną Czudaj odpowiedział na propozycję NIKiDW i włączył się do organizacji. W efekcie zaproponowano mieszkańcom ciekawą imprezę, która połączyła tradycję ludową z radosną zabawą.
Podczas wydarzenia zaprezentowali się: Zespół ,,Złota Jesień” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Herbach, pod kierunkiem Walentego Mazur, Grupa Teatralna ,,Czemu nie”, pod kierunkiem instruktorki Anny Trzepizur  i Zespół ,,Lisowianki” z Lisowa. Nie zabrało też warsztatów tanecznych. Nauka w Herbach nie poszła w las, goście pod okiem instruktorów poznali kroki mazura, oberka, i innych tańców. I wyszło to wspaniale.
Nad całością czuwali: koordynator oddziału NIKiDW w Częstochowie Łukasz Giżyński i dyrektor GOK w Herbach Magdalena Czudaj. 
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *