Politechnika bryluje, Dromet dołuje

KOSZYKÓWKA

W środę, 14. października męski, częstochowski zespół pokonał w Krakowie drużynę tamtejszej Wisły 83:76. W pierwszych dwóch odsłonach oba zespoły prowadziły wyrównaną, zacięta walkę. Żadnej ze stron nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. Sytuacja diametralnie zmieniła się w trzeciej kwarcie. Wówczas częstochowianie poprawili skuteczność w obronie i ataku, co dało efekt w postaci zdobywanej systematycznie przewagi, która z minuty na minutę rosła osiągając na koniec meczu wartość 12. punktów.
Wisła Kraków – AZS Politechnika Częstochowska 76:83 (17:19, 25:24, 20:25, 14:15)
AZS Politechnika Częstochowska: Sośniak 20, Klocek 18, Kotlewski 16 (10 zb., 5 as.), Pławucki 13 (5 as.), Wojciechowski 9, Pałac 5 (5 as.), Karkoszka 2 (8 prz.), Bluma 0, Ostrowski 0.
Po trzech kolejkach częstochowska drużyna wraz z Rosasport Radom przewodzą w ligowej tabeli.

Powodów do zadowolenia nie mogą mieć częstochowskie koszykarki. W miniony weekend przegrały kolejny, trzeci już w tym sezonie mecz. Tym razem po niezwykle zaciętym pojedynku uległy 79:77 Finepharmowi Karkonosze Jelenia Góra . Częstochowiankom niewiele zabrakło do pierwszego w tym sezonie zwycięstwa. Na minute przed końcem spotkania prowadziły trzema punktami. W końcowych fragmentach gry miały jednak mniej szczęścia niż gospodynie.
Karkonosze Jelenia Góra – Dromet AJD 79:77 (22:25, 20:20, 22:17, 15:15)
Dromet AJD: Mielczarek 18, Kotonowicz 18, Stasiuk 13, Juchniewicz 11, Motyl 6, Filipek 6, Łaskowska 3, Kupczak 2, Dziegiedź 0.