Szlachetna Paczka podsumowała 23. edycję programu


Wartość pomocy – przekazanej w paczkach – w tym roku jest rekordowa i wyniosła niemal 74 mln. To o 14 mln więcej niż w 2022 roku. Podczas tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki pomoc dotarła do ponad 17 tysięcy rodzin z najdalszych zakątków Polski. Wsparcie materialne, a wraz z nim radość i nadzieję na zmianę, otrzymało łącznie niemal 47 tys. osób.

Pomoc dotarła do najbardziej potrzebujących w całym kraju. Wśród nich było niemal 21 tys. dzieci i 5 tys. seniorów. Ponad 60% rodzin włączonych do programu w tej edycji doświadcza trudności ze względu na chorobę i/lub niepełnosprawność, a 24% znalazło się w trudnej sytuacji ze względu na nieszczęście, wypadek lub zdarzenie losowe.

W 23. edycję Szlachetnej Paczki zaangażowało się ponad 12 tys. Wolontariuszy, którzy działali w 655 lokalizacjach w całej Polsce. Miejsc działania przybyło – było ich niemal 20 więcej niż w 2022 roku.

 

Szlachetna Paczka połączyła w mądrej pomocy jeszcze więcej Polaków niż rok temu. Łącznie w tegoroczną edycję zaangażowało się 700 tys. osób to o 100 tys. więcej Polaków niż rok temu. Dla jednej potrzebującej rodziny paczki przygotowało średnio 31 osób. Średnia wartość Szlachetnej Paczki dla jednej rodziny wynosiła w tym roku 4 343 zł.

Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej Polacy pokazali, że „razem stać nas na dobro” dla tych, którzy mają najmniej.

„Razem zrobiliśmy dużo dobra. Dziękujemy!” – mówią z wdzięcznością organizatorzy Szlachetnej Paczki.

Poniżej przesyłam materiały prasowe. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nimi i udostępnienia Państwa odbiorcom.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *