Już nie Exact Systems Norwid Częstochowa, ale Exact Systems Hemarpol Częstochowa


Exact Systems Hemarpol Częstochowa – pod taką nazwą klub z naszego miasta będzie występować w zbliżających się wielkimi krokami rozgrywkach Plus Ligi. Informację o tym przekazano podczas konferencji prasowej we wtorek (22 sierpnia) w hotelu Mercure Patria przy ul. Popiełuszki w Częstochowie.

Podczas spotkania z mediami poinformowano o przekształceniu Klubu Sportowego Norwid w Spółkę Akcyjną, a na jej prezesa powołano Lesława Walaszczyka. – Znajdujemy się w historycznym momencie dla naszego klubu. Dzięki awansowi do Plus Ligi spełniło się nasze marzenie, na które długo czekaliśmy. Przywracamy siatkówkę w Częstochowie do najwyższego poziomu ligowego. To sukces całego naszego klubu, zespołu, wynik ciężkiej pracy, poświęcenia, oddania, w które włożyli nasi zawodnicy, trenerzy oraz cały sztab szkoleniowy. To jednak nie koniec drogi, a początek nowego rozdziału. Awans do Plus Ligi to kolejne wymagania, ogromny prestiż, ale wiążę się to również z większymi wydatkami. Koszty drastycznie zaczynają rosnąć w kontekście budowy zespołu, a także kwestii organizacyjnych. Jak już Państwo zapewne zauważyli, na naszych grafikach, klub zyskał nową nazwę i wsparcie aż dwóch sponsorów tytularnych. Miło mi poinformować, że nazwa klubu w najbliższych sezonie będzie brzmieć: Exact Systems Hemarpol Częstochowa. W związku z obecnymi wymaganiami Polskiej Ligi Siatkówki powołaliśmy do życia Spółkę Akcyjną KS Norwid Częstochowa. Jest tu z nami nowo wybrany jej prezes, prywatnie mój przyjaciel Lesław Walaszczyk – mówił Krzysztof Wachowiak, prezes Stowarzyszenia Sportowego Seniorzy – Juniorom „Siatkówka 2002”, które jest jednocześnie stuprocentowym udziałowcem Spółki Akcyjnej KS Norwid Częstochowa.

Następnie o wypowiedź poproszono członka zarządu firmy Exact Systems, Jacka Opalę – Obecność naszego przedsiębiorstwa w nazwie klubu z pewnością nikogo nie powinna dziwić. Norwida wspieramy bowiem od 2011 roku. Bardzo nam miło, że w tą drugą dekadę współpracy wchodzimy w momencie awansu, świetnej kondycji i bardzo spektakularnych sukcesów drużyny – stwierdził działacz wieloletniego darczyńcy „Błękitno-Granatowych”.

Potem głos zabrał Mariusz Bogacki, współwłaściciel marki Hemarpol, drugiego sponsora tytularnego w szyldzie częstochowskiego klubu. Firma ta również od dłuższego czasu współpracuje z Norwidem – Nie jesteśmy zupełnie nowi, jeśli chodzi o współdziałanie z Norwidem. Od 2016 roku wspieramy drużyny juniorskie tego klubu. Współpracę rozpoczęliśmy ze względu na odpowiadającą nam formułę klubu. Jest to bowiem podmiot stworzony przy liceum, skupiony na szkoleniu młodzieży, dający szansę wychowankom na wejście w profesjonalną, „dorosłą” siatkówkę. Teraz klub ma szansę na grę z drużynami na najwyższym światowym poziomie – powiedział Mariusz Bogacki.

Prezes świeżo powstałej Spółki KS Norwid Lesław Walaszczyk, od Krzysztofa Wachowiaka otrzymał symboliczną koszulkę. Podkreślił, że także jest znany w środowisku siatkarskim i w ,,Norwidzie”, w którym działa od kilku lat. – Na pewno więc nie jest to też dla Państwa zaskoczeniem, że siedzę tu przy tym stole w towarzystwie zgromadzonych osób, które wspierają nasz klub i wierzą w to, że Norwid będzie stawiał kolejne kroki, a częstochowska siatkówka powróci wreszcie na podium PLS. Takie mamy  cele. Jesteśmy bowiem teraz zespołem plusligowym i naszym zadaniem powinno być wygrywanie i zdobywanie mistrzostwa. Jest mi niezmiernie miło, że udało nam się namówić Pana Mariusza Bogackiego, aby zwiększył swoje zaangażowanie finansowe. Jest ono znacząco większe niż do tej pory. Tak więc wielkie dzięki Mariuszu za podjętą decyzję. Wierzę głęboko, że będziemy zadowoleni. Tutaj są sami wygrani, a wygranym jest przede wszystkim klub, który ma pieniądze, aby móc kontynuować tę dobrą passę. Czuję wielkie wyzwanie od momentu, gdy wczoraj (21 sierpnia – przyp. red.) zostałem powołany na stanowisko prezesa spółki. Mam nadzieję, że nie zawiodę włodarzy klubu, miasta, sponsorów i oczywiście kibiców. To wszystko jest po to, aby ta siatkówka w naszym mieście była i byśmy się nią cieszyli – oznajmił Lesław Walaszczyk.

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *