SPOD SIATKI

· Mimo że Tytan AZS Częstochowa ma przerwę w rozgrywkach nie oznacza to, że zespół próżnuje. “Wolny” czas zespół wykorzystuje na dodatkowe treningi oraz sparingi organizowane po to, by utrzymać rytm meczowy. Dodatkowo normalnie mecze rozgrywa Młoda PlusLiga. Młodzieżowy klub AZS-u w meczu ósmej kolejki pokonał zespół Politechniki Warszawskiej 3:2 (15:25, 25:19, 15:25, 26:24, 15:12). Młodzi częstochowianie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli.

Nieco gorzej radzi sobie Delic-Pol Norwid, którego skład w większości oparty jest o graczy Młodej PlusLigi. “Ciastkarze” zanotowali w ostatnich dwóch kolejkach gorsze wyniki. W wyjazdowym spotkaniu przegrali z Rafako Racibórz 3:0 (25:23, 25:23, 25:21). Natomiast w spotkaniu na własnej hali Noriwd uległ 0:3 (24:26, 23:25, 21:25) Victorii Wałbrzych. Po dziesiątej kolejce częstochowscy młodzi siatkarze zajmują ósme miejsce w tabeli.
Lepiej spisują się za to kobiece zespoły reprezentujące Częstochowę. AJD Częstochowianka walczy o pozycję lidera. W ostatniej kolejce klub uczelniany z naszego miasta pokonał MKS Świdnica 1:3 (20:25, 25:17, 22:25, 21:25). Dobry mecz rozegrał także SPS AZS Politechnika Częstochowska, która wygrała 3:2 (14:25, 25:15, 25:21, 17:25, 19:17) z Sokołem 43 AZS AWF Katowice. Zespół z AJD zajmuje trzecią lokatę z tą samą ilością punktów co lider. Do czołowych zespołów SPS traci jedynie pięć punktów.