Rambo w częstochowskiej policji


Od kilku dni, służbę w szeregach policyjnych psów patrolowo-tropiących pełni 2-letni owczarek niemiecki o imieniu Rambo. To kolejny już pies służący w częstochowskiej Policji. Jego opiekunem został przewodnik psów tropiących asp. szt. Marek Ładny z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Rambo to 2-letni, czarny, podpalany owczarek niemiecki, który kilka dni temu ukończył szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach dla psów patrolowo-tropiących do działań bez kagańca. Jego opiekunem został asp. szt. Marek Ładny. Funkcjonariusz pełni służbę w Policji już 18 lat. Ma bogate, przeszło 16-letnie doświadczenie jako przewodnik psa służbowego. Policjant zaznaczył, że Rambo to pies z charakterem, jest dynamiczny, bystry i posłuszny.
Rambo, wspólnie ze swoim przewodnikiem, będzie angażowany do służby patrolowo-interwencyjnej oraz poszukiwania osób zaginionych i sprawców przestępstw. Z pewnością weźmie również udział w zabezpieczaniu niejednej imprezy masowej, a pokaz jego posłuszeństwa będzie atrakcją podczas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą.

Fot. Śląska KMP

Rambo i jego opiekun asp. szt. Marek Ładny

GAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *