Drugi zespół Rakowa Częstochowa ograł czołową drużynę trzeciej ligi!

Trwa świetna passa drużyny prowadzonej przez Tomasza Kuźmę. Tym razem rezerwy Rakowa Częstochowa występujące w Zina IV Lidze, Gr. I pokonały czwarty zespół trzeciej ligi, grupy trzeciej – GKS Pniówek 74′ Pawłowice Śląskie, 2:1. Oba gole dla gospodarzy zdobył utalentowany zawodnik, Kamil Chiliński. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem wychowanka LKS Kończyc Małych, Łukasza Hanzela. Drugi zespół Rakowa nie przegrał już siedmiu kolejnych spotkań towarzyskich podczas trwających, zimowych przygotowań!

Wynik w sobotnim meczu towarzyskim otworzyli goście. W 9.minucie po stałym fragmencie gry, Jakuba Mądrzyka z bliskiej odległości pokonał Łukasz Hanzel.

Pawłowiczanie nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 14.minucie składną akcję przeprowadzili podopieczni Tomasza Kuźmy i Kamil Chiliński po raz pierwszy w tym spotkaniu pokonał bramkarza rywali. Ten sam zawodnik zdobył drugiego gola w 38.minucie, po raz drugi pokonując Bartosza Gocyka.

W drugiej części gry wynik już nie uległ zmianie, choć w samej końcówce meczu gospodarze mogli stracić prowadzenie i zwycięstwo. Jednak w kilku sytuacjach przed startą gola drużynę rezerw Rakowa Częstochowa, uchronił rosły, testowany bramkarz, którego personalia są owiane tajemnicą. Tym samym drugi zespół Rakowa Częstochowa rewanżował się rywalom za ubiegłoroczną porażkę (1:3) z GKS-em Pniówkiem 74′ Pawłowice Śląskie w Finale Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Szkoleniowiec drugiego zespołu Rakowa Częstochowa oprócz wspomnianego wcześniej golkipera, testował jeszcze dwóch innych, zawodników z pola. W drużynie gospodarzy do 60.minuty na boisku przebywał 16-letni pomocnik, Iwo Kaczmarski, z szerokiej kadry pierwszej drużyny i 26-letni pomocnik, doświadczony Hubert Tylec, który wzmocnił drużynę rezerw Rakowa Częstochowa. W przeszłości m.in zawodnik Zagłębia Sosnowiec, Legionovii Legionowo, Polonii Bytom czy też GKS-u Bełchatów. W rundzie jesiennej obecnego sezonu był piłkarzem Tęczy Błędów Dąbrowa Górnicza.

Pierwszą połowę meczu Rakowa II Częstochowa z GKS-em Pniówkiem Pawłowice Śląskie z wysokości trybun oglądał szkoleniowiec pierwszego zespołu, Marek Papszun oraz Jego asystent, Goncalo Feio.

Przed drugim zespołem częstochowskiego Rakowa pracowity tydzień, który zakończą dwa mecze towarzyskie. Najpierw w piątek, 26.lutego br. o godzinie 18:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią – częstochowianie zmierzą się z wiceliderem Zina Klasy Okręgowej grupy śląskiej II (Częstochowa – Lubliniec), LKS Zielonymi Żarki.

Natomiast w sobotę, 27.lutego br. – rezerwy Rakowa Częstochowa rozegrają na wyjeździe spotkanie kontrolne z liderem Zina IV Ligi, Grupy II, MKS Odrą Wodzisław Śląski. Początek meczu o godzinie 10:00 na Stadionie im. dr.Czesława Burka w Nieboczowach przy ulicy Kochanowskiego 25

20.02.2021, g.10:05, Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – GKS Pniówek 74′ Pawłowice Śląskie 2:1, (2:1),

0:1: Ł.Hanzel 9′

1:1: Chiliński 14′

2:1: Chiliński 38′

Sędziował: Robert Kowalczyk (Częstochowa). Żółta kartka: Chiliński (38′- niesportowe zachowanie/Raków II Częstochowa). Mecz bez udziału publiczności.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Jakub Mądrzyk (46’12.Zawodnik testowany 3) – 16.Jakub Budnicki (60′ 6.Dawid Błasik), 4.Zawodnik testowany 1, 13.Dawid Danilczyk (60′ 19.Krystian Ślęzak), 21.Filip Głasek(70′ 7.Kamil Piątkowski), 22.Iwo Kaczmarski (60′ 8.Oskar Januszewski), 3.Artur Lenartowski (kpt) (46′ 2.Piotr Owczarek), 11.Radosław Dzierbicki (46′ 15.Kamil Kanior), 14.Zawodnik testowany 2 (60′ 20.Adrian Krysik), 10.Hubert Tylec (46′ 18.Przemysław Mizgała), 9.Kamil Chiliński (46′ 17.Michał Litwa).  Trener: Tomasz Kuźma.

GKS Pniówek 74′ Pawłowice Śląskie (skład wyjściowy): 12.Bartosz Gocyk (kpt) – 2.Kamil Glenc, 3.Mateusz Pańkowski, 4.Szymon Ciuberek, 5.Przemysław Szkatuła, 6.Wojciech Łaski, 7.Dawid Morcinek, 8.Dawid Wiciński, 9.Filip Łukasik, 10.Łukasz Hanzel, 11.Wojciech Caniboł. Trener: Grzegorz Łukasik.