Badminton


* W dniach 11 i 12 listopada 2005 roku w Warszawie odbył się Krajowy Turniej Juniorów Młodszych (Kat. VIII) i Krajowy Turniej Młodzików (Kat. X) z cyklu WARSAW OPEN.W zawodach startowali zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,JEDYNKA” Częstochowa. W KTM startował, Piotr Suchanek jedyny młodzik, który aktualnie zajmuje piąte miejsce w kraju wśród młodzików w rankingu Polskiego Związku Badmintona. Zajął trzecie miejsce ustępując tylko dwóm zawodnikom z Poznania. W KTJM trzecie miejsce, w grze pojedynczej juniorek młodszych zajęła Marta Wójcik. W grze pojedynczej juniorów młodszych, w eliminacjach grupowych odpadli Tomasz Osuchowski, zajmując trzecie miejsce, i Michał Grobelak, plasując się na drugim miejscu. Również w eliminacjach odpadł debel Grobelak/Osuchowski i mikst Suchanek/Wójcik, zajmując drugie miejsce w grupie eliminacyjnej.

* 26. listopada w Dąbrowie Górniczej odbędzie się drugi turniej eliminacyjny do GOM.- Jesteśmy dobrej myśli, że w zawodach tych wystąpią nasi zawodnicy i powalczą o dobre miejsca. Byłby to miły prezent na pięciolecie działalności klubu – powiedział Paweł Wiśniewski, prezes LUKS “Jedynka”.
* 13 listopada 2005 roku w Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Częstochowie odbył się trzeci z cyklu Częstochowskich Otwartych Turniejów Adeptów Badmintona “Grand Prix 2004/2005”, organizowanych przez KR-S TKKF “Hutnik” Częstochowa oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy “Jedynka” Częstochowa, działający przy Gimnazjum l. Turnieje mają charakter otwarty (dla wszystkich z terenu całego kraju) i są rozgrywane w grach pojedynczych dziewcząt i chłopców w następujących kategoriach wiekowych: dzieci – rocznik 1995 i młodsze; młodzik – roczniki 1993 – 94; junior młodszy rocznik 1990 – 92. Po trzech turniejach w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajmują: dziewczęta; dzieci – Julia Ślęzak; młodziczki – Aleksandra Bochat; juniorki mł. – Marta Wójcik, chłopcy – dzieci Michał Ociepa; młodzicy – Piotr Suchanek, juniorzy mł. – Piotr Suchanek.

PAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *