Raków zatrzymany w Grodzisku Wielkopolskim!

Dość niespodziewanym rezultatem zakończyło się pierwsze w tym roku, ligowe spotkanie podopiecznych Marka Papszuna. Piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali na wyjeździe z poznańską Wartą, 1:1! Co ciekawe obydwie bramki w tym spotkaniu zdobyli…częstochowianie! Najpierw w 26.municie własnego bramkarza pokonał…Milan Rundić. Natomiast w 58.minucie wynik ustalił Efstrátios Svárnas strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Iviego Lopeza.

Mimo, że od pierwszych minut na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim przewagę mieli piłkarze lidera PKO Bank Polski Ekstraklasy,, to…nieoczekiwanie pierwsi ze zdobycia gola cieszyli się “Zieloni”!

W 26.minucie po centrze z rzutu rożnego piłka tak niefortunnie trafiła trafiła w Milana Rundicia i…wychowanek FK Rad Belgrad pokonał…własnego bramkarza! Od tego czasu dość niespodziewanie w tym spotkaniu prowadzili podopieczni Dawida Szulczka!

Od 30.minuty sytuacja Rakowa mocno się skomplikowała.  To, co zrobił Fran Tudor, było karygodne i sędzia nie  zawahał się, by po wideo weryfikacji VaR pokazać Chorwatowi czerwoną kartkę, kiedy ten bardzo mocno uderzył łokciem w twarz byłego zawodnika Rakowa Częstochowa, Miłosza Szczepańskiego! Do przerwy Raków Częstochowa schodził do szatni przegrywając 0:1.

W drugiej części spotkania częstochowianom udało się doprowadzić do remisu. W 58.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Iviego Lopeza, piłka trafiła do Efstrátiosa Svárnasa. Zawodnik, który swoje pierwsze kroki stawiał w greckim AO Triglía Rafínas, strzałem głową z bliska pokonał Adriana Lisa!

Po zdobyciu wyrównującej bramki, piłkarze Rakowa Częstochowa ruszyli odważniej aby podwyższyć prowadzenie. Najpierw po strzale Iviego Lopeza z najwyższym trudem interweniował golkiper nominalnych gospodarzy tego spotkania a następnie po uderzeniu Jeana Carlosa Silvy Rochy piłka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez wychowanka Lasu Puszczykowo!

Do samego końca spotkania nic już nie wydarzyło się na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim i tym samym Raków Częstochowa dość niespodziewanie zremisował na wyjeździe z Wartą Poznań, 1:1. Tym samym seria siedmiu kolejnych, ligowych zwycięstw “Medalików” dobiegła końca!  Po tym spotkaniu “Czerwono – niebiescy” będą mieli na swoim koncie 42.punkty.

W zespole gospodarzy od początku spotkania zaprezentowało się trzech, byłych zawodników Rakowa: Dawid Szymonowicz rozegrał całe spotkanie, Miguel Mariz Luís spędził na boisku 77.minut, Miłosz Szczepański rozegrał tylko pierwszą połowę, a czwarty z byłych graczy Rakowa, Kamil Kościelny spędził całe spotkanie na Ławce rezerwowych.

Kolejny ligowy mecz podopieczni Marka Papszuna rozegrają w sobotę, 4.lutego br. O godzinie 17:30 częstochowianie będą podejmowali przed własną publicznością GKS Piast Gliwice.

Bilety na spotkanie można zakupić poprzez stronę bilety.rakow.com oraz stacjonarnie w Sklepach Rakowa Częstochowa w Galerii Jurajskiej oraz w Raków FanStore przy ulicy Limanowskiego 83. Mecz “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40.

28.01.2023, g.15:00: Grodzisk Wielkopolski (Stadion Dyskobolii):

KS Warta Poznań – RKS Raków Częstochowa 1:1, (1:0),

1:0: Rundić 26′ (s)

1:1: Svárnas 58′

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok). Żółte kartki: Szczepański 31′ (faul), Pleśnierowicz 32′ (faul), Stavrópoulos 71′ (faul), Matuszewski 90′ (faul). Czerwona kartka : Tudor 30′ (za brutalny faul). Widzów: 1846.

KS Warta Poznań: 1.Adrian Lis – 2.Jan Grzesik, 4.Robert Ivanov, 44.Dawid Szymonowicz, 34.Wiktor Pleśnierowicz (46′ 54.Dimítrios Stavrópoulos), 22.Konrad Matuszewski, 24.Kajetan Szmyt (84′ 17.Szymon Sarbinowski), 16.Miguel Mariz Luís (77′ 94.Enis Destan), 8.Niilo Mäenpää (62′ 6.Maciej Żurawski), 30,Miłosz Szczepański (46′ 15.Michał Kopczyński), 99.Adam Zreľák.

Rezerwowi: 33.Jędrzej Grobelny – 3.Jakub Kiełb, 14.Kamil Kościelny, 77.Stefan Savić.

Trener: Dawid Szulczek.

RKS Raków Częstochowa: 1. Vladan Kovačević – 4.Efstrátios Svárnas, 2.Tomáš Petrášek (kpt) (72′ 24.Zoran Arsenić), 3.Milan Rundić, 7.Fran Tudor, 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren (72′ 30.Władysław Koczerchin), 66.Ioánnis Papanikoláou, 27.Bartosz Nowak (36′ 20.Jean Carlos Silva Rocha), 11.Ivi López (85′ 8.Ben Lederman), 23.Patryk Kun, 21.Vladislavs Gutkovskis (72′ 9.Sebastian Musiolik).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 18.Adrian Gryszkiewicz, 71.Wiktor Długosz, 77.Marcin Cebula.

Trener: Marek Papszun.