Siatkarze Exact Systems Norwid zrewanżowali się Olimpii Sulęcin!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w pierwszym meczu 2022 roku siatkarze Exact Systems Norwid. Częstochowianie w środę wygrali na wyjeździe z STS Olimpią Sulęcin i mają już w Tauron 1.Lidze 7 zwycięstw.

Siatkarze Exact Systems Norwid jechali do Sulęcina z wiarą w zwycięstwo. Podopieczni trenera Piotra Gruszki chcieli zrewanżować się Olimpii za porażkę z Częstochowy. Exact Systems Norwid miał sporą szansę na zwycięstwo 3:0, ale chwila rozluźnienia w trzecim secie sprawiła, że siatkarze musieli rozegrać też czwartą partię.

Częstochowianie bojowo rozpoczęli mecz i wygrali pierwszego seta 25:19. Również w drugim secie byli lepsi od gospodarzy i zwyciężyli 25:21. Exact Systems Norwid miał szansę na zwycięstwo bez straty seta, ale przegrał trzecią partię 23:25.

W czwartym secie początek należał do gospodarzy, ale z akcji na akcję inicjatywę zaczęli przejmować częstochowianie, którzy wygrali 25:23 i mecz 3:1. Siatkarze trenera Piotra Gruszki mogli cieszyć się ze zwycięstwa i zdobytych 3 punktów oraz 7 wygranej w sezonie w Tauron 1.Lidze.

Czasu na radość nie będzie dużo. W piątek, 7.stycznia br. Exact Systems Norwid rozegra kolejny mecz. Tym razem również na wyjeździe, ale z APP Krispolem Września. Częstochowska drużyna po 16.meczach ma na koncie 20 punktów i zajmuje 12. pozycję w tabeli. Krispol z 26.punktami jest na 9. miejscu. Wrześnianie w ostatniej ligowej serii gier, rozegranej w środę, 5.stycznia br. pokonali przed własną publicznością Chemeko – System Gwardię Wrocław, 3:0 (25:23, 25:20, 25:16).

Spotkanie APP Krispolu Września z KS Exact Systems Norwid Częstochowa zostanie rozegrane w Hali Sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II przy ulicy Słowackiego 41.  Obiekt posiada 700.miejsc i wszystkie są siedzące. Początek meczu z APP Krispolem Września wyznaczono na godzinę 17:00.

STS Olimpia Sulęcin – KS Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (19:25, 21:25, 25:23, 23:25).

STS Olimpia Sulęcin: Seweryn Lipiński, Tomasz Polczyk, Artur Błażej, Michał Wójcik, Patryk Cichosz – Dzyga, Michał Godlewski, Jan Pogłodziński (Libero), Maciej Krysiak, Arkadiusz Nawrot, Grzegorz Turek, Mateusz Sawerwain (Libero). Trener: Łukasz Chajec.

KS Exact Systems Norwid Częstochowa: Tomasz Kowalski, Tomasz Kryński, Łukasz Usowicz, Kamil Długosz, Łukasz Łapszyński, Jarosław Mucha, Mateusz Podborączyński (Libero), Daniel Popiela, Krzysztof Gibek, Artur Sługocki, Mateusz Zawalski. Trener: Piotr Gruszka.

Źródło: KS Exact Systems Norwid Częstochowa