Lider trzeciej ligi, grupy trzeciej zgubił punkty w Winnym Grodzie!

Raków II Częstochowa zremisował w piątek, 16.sierpnia br. na wyjeździe z KS Lechią Zielona Góra, 1:1 w spotkaniu otwierającym piątą kolejkę rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Dla podopiecznych Tomasza Kuźmy to pierwsza strata punktów po czterech z rzędu, ligowych zwycięstwach!

Piątkowe spotkanie, które było rozgrywane na boisku treningowym Stadionu MOSiR w Zielonej Górze, znacznie lepiej rozpoczęli częstochowianie. Już w 4.minucie meczu, w sytuacji “oko w oko” z Wojciechem Fabisiakiem znalazł się Piotr Malinowski.

Najpierw strzał popularnego “Maliny” zdołał zablokować golkiper zielonogórskiej Lechii! Natomiast przy dobitce Piotra Malinowskiego piłka wpadła do pustej bramki gospodarzy! Zielonogórzanie otrząsnęli się po stracie gola, dość szybko bo już w 23.minucie! Po dośrodkowaniu w pole karne Mykyty Łobody, futbolówka niefortunnie spadła na głowę Bartosz Chłóda, który…skierował Ją do własnej bramki obok kompletnie zaskoczonego, Xaviera Dziekońskiego!

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej części spotkania, częstochowianie mogli znów prowadzić w tym meczu, jednak mocne uderzenie Oliwiera Kucharczyka skutecznie sparował Wojciech Fabisiak! Do zakończenia pierwszej części spotkania więcej goli już nie padło i obydwie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1:1.

W drugiej odsłonie na boisku znacznie lepiej prezentowali się zielonogórzanie. W 67.minucie najpierw nad bramką gości uderzał Przemysław Mycan a następnie 60.sekund później minimalnie obok słupka Xaviera Dziekońskiegoo strzelał wychowanek Junista Ługańsk, Mykyta Łoboda. Ukraiński pomocnik był w drużynie gospodarzy zdecydowanie najlepszym zawodnikiem i jeszcze w kilku sytuacjach dość poważnie zagroził bramce drugiego zespołu Rakowa.

Mimo, że arbiter główny, Pan Radosław Kasprzyk z Mirkowa do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania doliczył aż…pięć dodatkowych minut, to więcej goli w tym meczu już nie padło. Raków II Częstochowa po czterech z rzędu, ligowych zwycięstwach w tym sezonie – po raz pierwszy stracił punkty. Stało się tak w Zielonej Górze, gdzie podopieczni Tomasza Kuźmy zremisowali z Lechią Zielona Góra, 1:1.

Po tym spotkaniu drugi zespół Rakowa Częstochowa będzie miał na swoim koncie trzynaście “oczek” i na pewno będzie przewodził stawce w trzeciej lidze, grupie trzeciej. Wicelider – GKS Pniówek 74′ Pawłowice Śląskie, mający o trzy punkty mniej, swoje ligowe spotkanie rozegra dopiero w sobotę, 27.sierpnia br. o godzinie 17:00. Przed własną publicznością pawłowiczanie zmierzą się z LKS Goczałkowice – Zdrój.

Natomiast swoje kolejne ligowe spotkanie, drugi zespół Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 3.września br. O godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” rywalem będzie były, dwukrotny Mistrz Polski (1954, 1962), BS Polonia Bytom. Ten mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

26.08.2022, g.17:00: Zielona Góra (boisko treningowe Stadionu MOSiR) :

KS Lechia Zielona Góra – RKS Raków II Częstochowa 1:1, (1:1),

0:1: Malinowski 4′

1:1: Chłód 23′ (s)

Sędziował: Radosław Kasprzyk (Mirków). Żółte kartki: Babij 36′ (faul), Zając 41′ (faul) – Bator 82′ (faul).

KS Lechia Zielona Góra: Wojciech Fabisiak (kpt) – Mateusz Zientarski (83′ Wolodymyr Shved), Igor Kurowski, Rafał Ostrowski, Gabriel Estigarribia e Silva „Gabriel Estigarribia”, Sebastian Górski (83′ Łukasz Maćkowiak), Kacper Zając (57′ Rafał Dzidek), Jakub Babij, Mykyta Łoboda (90+5′ Konrad Sitko), Mateusz Surożyński, Przemysław Mycan.

Rezerwowi: Szymon Słodki – Krzysztof Staśkiewicz, Aron Athenstadt.

Trener: Andrzej Sawicki.

RKS Raków II Częstochowa: Xavier Dziekoński – Michał Czekaj (kpt), Bartosz Chłód, Adrian Balboa (83′ Miłosz Rogula), Hubert Tylec, Kamil Chiliński (55′ Przemysław Oziębała), Piotr Malinowski, Przemysław Mizgała (64′ Jakub Wireński), Oliwier Kucharczyk, Tobiasz Kubik, Łukasz Furtak (64′ Jakub Bator).

Rezerwowi: Hubert Muszyński – Mateusz Niedziałkowski, Szymon Rygiel.

Trener: Tomasz Kuźma.