OSP Poczesna powitała nowy wóz strażacki


13 stycznia 2024 roku w Poczesnej, na placu przy remizie OSP, odbyło się powitanie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA 7/52 zbudowanego na podwoziu Scania P450B4X4HZ XT z układem napędowym 4×4.

W wyniku rozstrzygniętego przetargu ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 dostarczyła firma Szcześniak Pojazdy Specjalne Sp. z.o.o. Zakup nowego samochodu strażackiego to dla OSP Poczesna nie tylko zwiększenie gotowości bojowej, ale również zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Poczesna.

Zakup samochodu ratowniczo dla jednostki OSP Poczesna był możliwy dzięki montażowi finansowemu. Pieniądze pozyskano z budżetu Gminy Poczesna, z rządu, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dołożyła się także OSP Poczesna. Koszt całkowity samochodu to kwota  1 493 835  złotych.
Nowy wóz strażacki to ważny element poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Poczesna. OSP Poczesna to Jednostka, która działa w strukturach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Bliskość drogi  DW 91 generuje dużą liczbę wyjazdów do drogowych wypadków. Strażacy wzywani są też do pomocy przy innych zdarzeniach losowych. Teraz, w przypadku sytuacji nagłych, strażacy ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej i sprawniej działać, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. W ostatnim czasie Gmina Poczesna zakupiła przy udziale pozyskanych środków zewnętrznych oraz środków własnych pięć nowych wozów bojowych.   Na bieżąco wyposażamy i remontujemy strażnice. Będziemy dążyć do realizacji planu, a jest nim zakup nowych aut dla wszystkich naszych Jednostek. W każdej jest wyspecjalizowana i oddana kadra druhów, którzy z pasją i oddaniem wykonują swoją służbę. Gratulujemy nowego nabytku i życzymy, aby służył jak najlepiej i jak najdłużej! – mówi Krzysztof Ujma, Wójt Gminy Poczesna.
Trzeba przypomnieć, że duże zrozumienie dla potrzeb Jednostek OSP z Gminy Poczesna wykazał poseł Szymon Giżyński, który skutecznie rekomendował w rządzie wnioski Strażaków o pomoc finansową na zakup pojazdów. 
Iwona Skorupa
fot. Zbigniew Strugacz, Michał Choła
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *