Nowe radiowozy dla policjantów


2 października br. Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się oficjalne przekazanie mundurowym z Komisariatu III Policji w Częstochowie, Poczesnej i Kłomnic nowych radiowozów. To kolejne takie pojazdy ze srebrno-niebieskimi barwami i nowym fluorescencyjnym oznakowaniem. Samochody zostały zakupione ze środków przekazanych przez Samorządy Lokalne, Urząd Miasta w Częstochowie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji.

 

Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie nastąpiło oficjalne przekazanie ośmiu nowych pojazdów służbowych. Podczas spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Kiedrzyn podziękował za wsparcie, jakiego samorządy udzielają mundurowym. Nowoczesne i przyjazne dla środowiska radiowozy to Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym. Gminy przekazały następujące środki:

– Urząd Miasta w Częstochowie- 50 tys zł.

-Gmina Poczesna- 25 tys zł.

– Gmina Kamienica Polska- 20 tys zł.

-Gmina Starcza- 5 tys zł.

– Gmina Kłomnice- 12.5 tys zł.

– Gmina Mykanów- 15 tys zł.

– Gmina Mstów- 12.5 tys. zł

– Gmina Rędziny -12 tys. zł

Pozostałe środki pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji.

Suzuki, które już pojawiły się na drogach tych gmin, to już kolejne w powiecie radiowozy w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy stróżów prawa.

Nowe radiowozy zasiliły flotę policjantów komisariatów: częstochowskiej „trójki”, Poczesnej i Kłomnic, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach Częstochowy oraz gmin: Poczesna, Kamienica Polska, Starcza, Kłomnice, Mykanów, Mstów oraz Rędziny. Okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, na którym policjantom zależy najbardziej.

źródło KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *