31. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców


W sobotę, 12 czerwca 2021 roku, odbyła się 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców na Jasną Górę. To tradycja kultywowana przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczpospolitej Polskiej, organizatora pielgrzymki.

W pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele zawodników, trenerów, duszpasterzy oraz dzieci i młodzież, między innymi bokser Wojciech Bartnik. W tym roku, po raz pierwszy sportowcy i działacze złożyli Matce Bożej wotum. Dzieło Eugeniusza Ślusarkiewicza. – Dziękujemy Matce Bożej za opiekę i prosimy o dalszy jej mecenat. Na wotum Maryja ma rękawice bokserskie, aby chroniły ją przed atakami złych ludzi – mówi prezes KSS RP Jerzy Drynda. Jak podkreśla, ideą Stowarzyszenia jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wiary i patriotyzmu. – Większość sportowców to ludzie wierzący, a czyniony przez nich znak krzyża kiedy np. wychodzą na murawę jest małym aktem wyznania wiary i znakiem patriotyzmu – stwierdza Jerzy Drynda.
W modlitwie, jak zawsze, uczestniczył wieloletni duszpasterz sportowców ks. Mirosław Mikulski, obecnie Prezes Honorowy Stowarzyszenia.

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP powstało w 1990r. Celem jego działania jest dbałość o prawidłowy rozwój psychofizyczny i zdrowie dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez kulturę fizyczną w oparciu o zasady etyki Kościoła Katolickiego, podejmowanie i prowadzenie działań pożytku publicznego nieodpłatnie, jak również upowszechnianie i popularyzacja sportu zwłaszcza wśród najuboższej młodzieży.

 

fot. FB Paweł Wiśniewski

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *