Komplet kibiców nie zobaczył zwycięstwa nad Legią Warszawa

W najciekawszym spotkaniu 26.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy – piastujący przed tą serią gier pozycję lidera, Raków Częstochowa zremisował 1:1 z wciąż urzędującym Mistrzem Polski, warszawską Legią, 1:1. Taki rezultat sprawił, że częstochowianie stracili pierwszą lokatę na rzecz “Portowców”.

Początek spotkania rozgrywanego w Częstochowie był szybki, a obie drużyny zapędzały się na połowę rywali. Brakowało jednak klarownych sytuacji, za to kibice byli świadkami wielu fauli i walki przede wszystkim w środkowej strefie. Z minuty na minutę inicjatywę przejmowali podopieczni Marka Papszuna, którzy atakiem pozycyjnym próbowali „rozmontować” defensywę gości ze Stolicy.

Jednak drużynie Rakowa Częstochowa brakowało “konkretów” w postaci skuteczności pod bramką Cezarego Miszty. Gospodarze grali bardzo nieskutecznie. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się bezbramkowym remisem, to w 45.minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Macieja Rosołka, piłka trafiła do zupełnie nie obstawionego Pawła Wszołka. Wychowanek Wisły Tczew z bliskiej odległości pokonał Vladana Kovačevicia i to przyjezdni dość niespodziewanie schodzili na zakończenie pierwszej części spotkania prowadząc na Limanowskiego, 1:0.

Drugą część spotkania groźniej rozpoczęli podopieczni Aleksandara Vukovicia. Już w 48.minucie po strzale Lindsaya Rose golkiper Rakowa Częstochowa skutecznie interweniował. W odpowiedzi w 50,minucie w sytuacji oko w oko z Cezarym Misztą znalazł się Mateusz Wdowiak, jednak wychowanek ŁSR Łuków zdołał skutecznie powtrzymać pomocnika Rakowa.

W 71.minucie w polu karnym Legii Warszawa, Mateusz Wieteska sfaulował Giannisa Papanikolau. Będący najbliżej całej sytuacji – arbiter główny Pan Szymon Marciniak z Płocka bez wahania wskazał na “wapno”. Pewnym egzekutorem okazał się Ivi López, który pokonał Cezarego Misztę strzałem w lewy róg bramki! Dla Hiszpana było to już 14.trafienie w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy w tym sezonie!

Po zdobyciu gola wyrównującego to gospodarze ruszyli odważniej do ataku, aby zdobyć drugą bramkę. Jedną z prób miał Mateusz Wdowiak, jednak minimalnie niecelnie. W 83.minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Giannis Papanikolau i końcówkę meczu gospodarze musieli kończyć w “dziesiątkę”. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy przepięknym strzałem z za pola karnego popisał się Ivi López. Piłka po uderzeniu Hiszpana trafiła jednak w poprzeczkę! Kilka chwil później spotkanie zostało zakończone.

Tym samym Raków Częstochowa zremisował z Legią Warszawa 1:1 i do swojego dorobku częstochowianie dopisują jeden punkt. Podopieczni Marka Papszuna mają na swoim koncie 52 “oczka” i do lidera, Pogoni Szczecin tracą zaledwie jeden punkt.

Teraz przed drużynami PKO Bank Polski Ekstraklasy dwutygodniowa przerwa na mecze Reprezentacji. Po niej,w sobotę 2.kwietnia br. drużyna Rakowa Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich 52.

Mecz “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40. Do tego spotkania Raków przystąpi osłabiony przynajmniej dwoma zawodnikami: z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpią Ben Lederman i Giannis Papanikolau.

19.03.2022, g.15:00: Częstochowa: (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – KP Legia Warszawa 1:1, (0:1),

0:1: Wszołek 45′

1:1: Ivi López 71′ (k)

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Papanikolau 26′ (faul), Lederman 67′ (faul) – Rosołek 24′ (faul), Wieteska 57′ (faul), Lopes 90′ (faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą) : Papanikolau 83′ (faul). W 90+1.minucie żółtą kartką został napomniany trener Legii Warszawa, Aleksandar Vuković. Widzów: 5200 (komplet).

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 2.Tomáš Petrášek, 6.Andrzej Niewulis (kpt) (60′ 88.Walerian Gvilia), 7.Fran Tudor, 66.Giannis Papanikolau, 8.Ben Lederman, 23.Patryk Kun, 22.Deian Sorescu, 11.Ivi López, 17.Mateusz Wdowiak (84′ 3.Milan Rundić), 21.Vladislavs Gutkovskis (81′ 73.Ilja Szkuryn).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 71.Wiktor Długosz, 70.Fábio Sturgeon, 9.Sebastian Musiolik, 18.Jakub Arak.

Trener: Marek Papszun.

KP Legia Warszawa: 31.Cezary Miszta – 4.Mateusz Wieteska (kpt), 5.Yuri Ribeiro (57′ 55.Artur Jędrzejczyk), 66.Mattias Johansson, 9.Tomáš Pekhart (27′ 21.Rafael Lopes), 13.Paweł Wszołek, 16.Jurgen Çelhaka, 27.Josué, 29.Lindsay Rose, 39.Maciej Rosołek (87′ 77.Benjamin Verbić), 99.Bartosz Slisz.

Rezerwowi: 15.Richard Strebinger – 3.Mateusz Hołownia, 14.Ihor Ihorowycz Charatin, 20.Ernest Muci, 22.Kacper Skibicki, 28.Szymon Włodarczyk.

Trener: Aleksandar Vuković.