Porażka Śląska z Pogonią Szczecin

W rozegranym w niedzielę, 11.lutego br. spotkaniu 20.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy – dotychczasowy lider rozgrywek – Śląsk Wrocław przegrał na Tarczyński Arena ze szczecińską Pogonią, 0:1.

Gola na wagę trzech punktów dla “Portowców” zdobył w 72.minucie Norweg, Fredrik Stensøe Ulvestad, który z bliskiej odległości pokonał Rafała Leszczyńskiego. Ostatni raz wrocławianie musieli przełknąć gorycz porażki w meczu o punkty… 12 sierpnia ubiegłego roku. Wtedy podopieczni Jacka Magiery przegrali z PGE FKS Stalą Mielec 1:3.

Po tym spotkaniu drużyna pod wodzą Jacka Magiery ma na swoim koncie 41.punktów i jest wiceliderem rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. Liderem jest z taką samą ilością punktów –  jest Jagiellonia Białystok. W niedzielnym (11.lutego br.) spotkaniu wrocławskiego Śląska z Pogonią Szczecin nie zabrakło akcentów związanych z Rakowem Częstochowa: pierwszym trenerem drużyny ze Stolicy Dolnego Śląska jest wychowanek “Czerwono – niebieskich”, Jacek Magiera a w drużynie gospodarzy do 75.minuty na boisku przebywał były zawodnik Rakowa, Petr Schwarz.

Natomiast rezerwowym bramkarzem drużyny Śląska Wrocław jest wypożyczony do końca obecnego sezonu z Rakowa Częstochowa, Kacper Trelowski. Trenerem bramkarzy Śląska jest Maciej Sikorski, który na tym samym stanowisku pracował w klubie z Limanowskiego w latach 2016-2021.

11.02.2024, g.17:30: Wrocław (Tarczyński Arena):

WKS Śląsk Wrocław – MKS Pogoń Szczecin 0:1, (0:0),