Tradycja w artystycznym wykonaniu


Jarmark Wielkanocny w Kłomnicach pod patronatem „Gazety Częstochowskiej”

7 kwietnia 2019 roku wójt gminy Kłomnice Piotr Juszczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach Katarzyna Sosnowska i dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłomnicach Anna Rataj zaprosili mieszkańców gminy na tradycyjny Jarmark Wielkanocny. – Od kilku lat z okazji świat przygotowujemy wydarzenia, których ideą jest promocja gminy w różnych aspektach. Na świątecznych pokazach swoje talenty kulinarne prezentują panie z Kół Gospodyń Wiejskich – ich stoły aż uginają się pod ciężarem wspaniałych świątecznych potraw, podanych z artyzmem, a przy tym bardzo smacznych. Ale nasze spotkania to także moment na zaprezentowanie pełnej gamy kulturalnej. Mamy występy mażoretek, gminnych zespołów artystycznych – tanecznych i aktorskich, kół śpiewaczych z KGW. Talenty swoje prezentują także dzieci uzdolnione plastycznie, organizujemy bowiem konkursy na palmę czy baranki wielkanocne. Hitem jest konkurs kulinarny, w tym roku jury oceniało jajka faszerowane – mówi wójt gminy Kłomnice Piotr Juszczyk.
Na rozpoczęcie imprezy przybyli poseł Halina Rozpondek oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński. Wiceminister Szymon Giżyński życząc mieszkańcom gminy radosnych Świąt Wielkanocnych, podkreślił ich umiłowanie do polskich tradycji, które wyrasta z głębokiego patriotyzmu.
W późniejszych godzinach na jarmark dotarła także poseł Lidia Burzyńska. Obecny był także członek zarządu powiatu częstochowskiego Jan Miarzyński.
Stoły przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich, z: Garnka, Rzerzęczyc, Skrzydlowa, Zdrowej oraz najmłodszego, działającego od października 2018 roku – z Kłomnic.
GAW

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *