Mateusz w formie

Wielokrotny mistrz Polski i świata w psich zaprzęgach – szesnastoletni Mateusz Juszczyk z jurajskich Biskupic, zdobywa w tym sezonie kolejne medale i tytuły.

6 i 7 marca w Tri Studne (Czechy) odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów. Mateusz z Lemonem i Capim wywalczył dwa złote medale i tytuł Mistrza Polski oraz Mistrza Polski Juniorów w klasie D1. Dariusz Juszczyk, tata i trener Mateusza, po raz pierwszy startował w klasie A1 i zajął trzecią lokatę.
W ostatnich dniach lutego Mateusz uplasował się na czwartej pozycji Mistrzostw Świata WSA w Oberwisenthal (Niemcy). Dwa tygodnie wcześniej, również w Niemczech odbył się Puchar Sleddogmaster Winterberg 2010, w którym Mateusz w klasie D-1 wywalczył drugą lokatę, a w C-1 uplasował się finalnie na trzeciej pozycji. 6 – 7 lutego w Frauenwald odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Świata. Polska ekipa zdobyła 4 złote medale, 3 srebrne i 1 brązowy. Mateusz wywalczył srebro w klasie D-1.
W styczniu Mateusz przywiózł srebro i brąz wywalczone w D-1 w Sandl (Austria), srebro z Mistrzostw Czeskiej Republiki i Pucharu Europy ESDRA (Tri Studne) oraz dwa złote medale z Pucharu Polski Lubieszów 2010.