Szpital przyjazny kombatantom


Powiatowy Szpital im. R. Weigla w Blachowni przystąpił do „Programu Zabezpieczenia Usług Zdrowotnych dla Kombatantów i Osób Represjonowanych w Aglomeracji Katowickiej”. Tym samym został jednym z pięciu w województwie śląskim szpitali przyjaznych kombatantom.

Przystąpienie do programu korzystne jest i dla szpitala (otrzyma dodatkowe pieniądze), i dla kombatantów i osób represjonowanych. – Każdy kombatant zamieszkały na terenie województwa śląskiego będzie przyjmowany u nas w pierwszej kolejności. Pierwszeństwo to ma zagwarantowane zarówno w przyszpitalnych poradniach, jak i w dostępie do badań diagnostycznych i hospitalizacji. Bez względu na to, jak długa jest kolejka, kombatanci będą przyjmowani niemal “z marszu” – informuje dyrektor szpitala w Blachowni Andrzej Mierzwa.
Do końca tego roku kombatanci mogą leczyć się w Blachowni na oddziałach chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, intensywnej terapii, ginekologii, a także w poradniach: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chorób tarczycy, rehabilitacji i chorób gruczołu sutkowego. W przyszłym roku, po zakontraktowaniu świadczeń przez NFZ, planowane jest otwarcie kolejnych poradni: urologicznej, neurologicznej, diabetologicznej, chirurgii klatki piersiowej, geriatrycznej oraz leczenia bólu.
Oprócz szpitala w Blachowni do Grupy Szpitali Przyjaznych Kombatantom i Osobom represjonowanym należą także: ZOZ MSWiA w Katowicach (szpital wiodący), Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach, Szpital im. St. Leszczyńskiego w Katowicach i SPZOZ Szpital im. prof.. Emila Michałowskiego w Katowicach.
Porozumienie dotyczące zabezpieczenia usług medycznych dla kombatantów i osób represjonowanych szpitale podpisały z Prezydium Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Katowicach i z Narodowym Funduszem Zdrowia.
R

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *