Raków o krok od Mistrzostwa Polski!

Lider PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe outsidera rozgrywek, Miedź Legnicę, 2:0 w spotkaniu 29.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gole dla Rakowa w tym spotkaniu zdobyli: Damian Tront po strzale samobójczym w 35.minucie oraz Bogdan Racovitan w 76.minucie. Taki wynik sprawia, że Raków po piątkowej (21.kwietnia br.) wyjazdowej porażce Legii Warszawa w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań (0:1) – ma już aż…11.punktów przewagi nad stołeczną drużyną na pięć serii przed zakończeniem sezonu!

Od samego początku sobotniego spotkania olbrzymią przewagę na boisku w Legnicy posiadali, co oczywiste podopieczni Marka Papszuna, którzy szukali sposobu aby pokonać Mateusza Abramowicza. Jednak co nie udało się tego zrobić zawodnikom Rakowa, to…wyręczył ich gracz gospodarzy, Damian Tront. W 35.minucie piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał Bartosz Nowak, natomiast…kapitalną główką popisał się wychowanek Startu Mszana, który ku zaskoczeniu swojego bramkarza skierował piłkę w samo okienko własnej bramki!

Od tej pory częstochowianie prowadzili na boisku rywala, skromnie 1:0 i mogli na spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Do przerwy więcej bramek już nie padło i obydwie drużyny schodziły do szatni przy prowadzeniu “Czerwono – niebieskich”.

W drugiej odsłonie nie wiele się działo aż do 76.minuty, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym “Miedzianki” w idealnej sytuacji znalazł się Bogdan Racovitan. Młodzieżowy Reprezentant Rumunii mimo, że nieczysto uderzył piłkę, to ta zdołała wpaść w krótki róg bramki Mateusza Abramowicza! Co ciekawe dla Bogdana Racovitana było to…premierowe trafienie w barwach Rakowa, od kiedy jest On zawodnikiem “Medalików:, czyli od rundy wiosennej sezonu 2021/2022. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał były zawodnik Rakowa, Andrzej Niewulis.

Tym samym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe MKS Miedź Legnicę, 2:0 w spotkaniu 29.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Częstochowianie mają w swoim dorobku 68.punktów i na pięć kolejek przed końcem przewagę aż jedenastu punktów nad drugą w tabeli, Legią Warszawa. W praktyce częstochowianie już w najbliższy piątek, 28.kwietnia br. będą mogli sobie zapewnić pierwszy w prawie 102-letniej historii klubu, Tytuł Mistrza Polski.

Właśnie w tym dniu Raków będzie podejmował przed własną publicznością Lechię Gdańsk. Początek tego spotkania o godzinie 20:30Mecz “na żywo” pokażą aż trzy stacje telewizyjne: ogólnodostępna TVP Sport a także Canal + Sport i Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia w tych wszystkich trzech kanałach od godziny 20:00.

Aby Raków już w najbliższy piątek, 28.kwietnia br. mógł się cieszyć z Mistrzostwa Polski, to częstochowianie muszą pokonać drużynę ze Stolicy Trójmiasta, a Legia Warszawa grając w tym samym dniu, tylko że o godzinie 18:00 nie będzie mogła wygrać przed własną publicznością z Wisłą Płock.

22.04.2023, g.17:30: Legnica (Stadion im.Orła Białego):

MKS Miedź Legnica – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:1),

0:1: Tront 35′ (s)

0:2: Racovitan 76′

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok). Żółte kartki: Obieta 36′ (faul), Drachal 74′ (faul), Niewulis 83′ (faul), Henríquez Iturra 84′ (nie sportowe zachowanie) – Papanikoláou 23′ (faul), Petrášek 55′ (faul). Widzów: 4893.

MKS Miedź Legnica: 31.Mateusz Abramowicz – 5.Levent Gülen (85′ 21.Ioánnis Massoúras), 25.Nemanja Mijušković (kpt), 27.Andrzej Niewulis, 23.Jurich Christopher Alexander Carolina, 16.Dawid Drachal (78′ 79.Olaf Kobacki), 20.Damian Tront (58′ 14.Kamil Drygas), 10.Maxime Dominguez, 8.Victor Moyà Martínez „Chuca”, 19.Dimityr Walentinow Wełkowski (78′ 9Luciano Narsingh), 11.Koldo Obieta Alberdi (58′ 7.Ángelo José Henríquez Iturra).

Rezerwowi: 40.Stéfanos Kapino – 6.Szymon Matuszek, 15.Santiago Naveda Lara, 17.Michael Kostka.

Trener: Grzegorz Mokry.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 25.Bogdan Racovitan, 2.Tomáš Petrášek (kpt), 24.Zoran Arsenić, 7.Fran Tudor, 8.Ben Lederman (82′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 66.Ioánnis Papanikoláou, 30.Władysław Koczerchin (73′ 17.Mateusz Wdowiak), 27.Bartosz Nowak (82′ 77.Marcin Cebula), 20.Jean Carlos Silva Rocha (88′ 71.Wiktor Długosz), 21.Vladislavs Gutkovskis (73′ 99.Fabian Piasecki).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski.

Trener: Marek Papszun