LIST DO REDAKCJI „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”


Wysokie opłaty za parkowanie w Częstochowie 

 

 

Szanowna Redakcjo!

 

Ostatnio głośno o ogromnych  podwyżkach dla mieszkańców na abonament w strefie płatnego parkowania w Częstochowie, wzrósł z 20 zł na 60 zł za kwartał warto porównać stawki w innych miastach np. Warszawa, Kraków . Stawka godzinowa wzrosła o 50% a abonament dla mieszkańców aż o 300%, jednak problem pojawia się gdzie indziej , jak większość mieszkańców w centrum Częstochowy wynajmuje mieszkanie i do tej pory mogłem normalnie kupić abonament , jednak po zmianach abonament mogą wykupić osoby tylko zameldowane, a właściciel jak i większość  nie zgadza się na zameldowanie. I mam teraz do wyboru płacić za każdą godzinę parkowania albo 150 zł abonamentu miesięcznie jak dla osób przyjezdnych- pomimo mieszkania w strefie płatnego parkowania odprowadzaniu podatków i pracy w Częstochowie, a po powrocie z pracy i tak nie ma gdzie zaparkować czy władza Częstochowy przemyślała swoje działanie ?

Skończy się tak , że ludzie zrezygnują z abonamentów bo ich po prostu nie będzie na nie stać a i tak większość mieszkańców w godzinach 9:00-17:00 wraz ze swoim samochodem jest poza miejscem parkowania w płatnej strefie a po powrocie miejsca i tak brakuje, bo kontroli już nie ma po 15tej i ludzie nawet nie płacą za bilet, człowiek chce być uczciwy płaci i ma taka wdzięczność od miasta.

Meldunek jak uzyskamy zgodę właściciela lokalu również wiąże się z kosztami wymiana dokumentów.

 

Takich jak ja jest wielu którym samochód jest niezbędny ,a z dnia na dzień pozbawiony zostałem możliwości legalnego parkowania pod swoim miejscem zamieszkania. Czy władzy chodzi o to żeby większość się wyprowadziła ? Nie każdego stać na własne mieszkanie, większość młodych ludzi wynajmuje, dotyczy to również właścicieli firm, osób mieszkających a mających meldunek w innym miejscu czy mieście.

 

 

Z poważaniem

CZYTELNIK

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *