Raków II Częstochowa “wypunktował” Polonię Łaziska Górne

Lider Zina IV Ligi, Gr. I, Raków II Częstochowa ani myśli zwolnić tempa! Tym razem drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy rozgromiła przed własną publicznością KS Polonię Łaziska Górne, aż 6:0 w spotkaniu 14.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr.I.

Od samego początku sobotniego spotkania (06.11.br.) na boisku było widać, kto jest faworytem do zainkasowania trzech punktów. Najpierw w 13.minucie bramkarza rywali lobem próbował pokonać Portugalczyk, Pedro Vieira, jednak jeszcze w tym momencie piłka nie znalazła drogi do bramki gości.

Następnie w 15.minucie po centrze z rzutu rożnego główkował Michał Czekaj, jednak tym razem piłkę złapał golkiper Polonii Łaziska Górne.

Następnie w przeciągu 60.sekund obrona gości została z mistrzowską precyzją “rozmontowana” przez podopiecznych Tomasza Kuźmy. Najpierw w 23.minucie bramkarza rywali pięknym strzałem pokonał Hubert Tylec, a następnie w 24.minucie Pedro Vieira podwyższył prowadzenie na 2:0. Taki obrót boiskowych wydarzeń na boisku sprawił, że łaziszczanie nie mieli już zbyt wielu argumentów w pierwszej części gry i ta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy, 2:0.

W drugiej odsłonie rezerwy Rakowa Częstochowa , “dorzuciły” kolejne trafienia. Swoje gole w drugich czterdziestu pięciu minutach uzyskali: Łukasz Mazurek (69′), Jakub Apolinarski (76′, 86′) i Pedro Vieira (83′). Tym samym Raków II Częstochowa pokonał KS Polonię Łaziska Górne aż 6:0 i do swojego dorobku dopisał kolejne trzy punkty. Częstochowianie mają na swoim koncie ich już 39 i przerwę zimową w rozgrywkach Zina IV Ligi, Gr. I na pewno spędzą w fotelu lidera.

Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2021/2022 – podopieczni Tomasza Kuźmy  zmierzą się na wyjeździe w Derbach Regionu Częstochowskiego z MKS-em Myszków. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie MOSiR przy ulicy Pułaskiego 13b. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 13.listopada br. o godzinie 13:30.

06.11.2021, g.11:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków II Częstochowa – KS Polonia Łaziska Górne 6:0, (2:0),