Młodzież “Kolejorza” za mocna dla Skry Częstochowa

Piłkarze Skry Częstochowa przegrali w sobotę, 2.marca br. na własnym stadionie z Lechem II Poznań, 0:2 w spotkaniu 22.Kolejki o mistrzostwo drugiej ligi. Gole dla drużyny ze Stolicy Wielkopolski w tym meczu zdobywali: Ksawery Kukułka (22′) i Maksymilian Dziuba w 61.minucie.

Spotkanie Skry Częstochowa z rezerwami Lecha Poznań zapowiadało się jako mecz o “sześć punktów”. Zespół pod wodzą Artura Węski  po 21.Kolejkach spotkań w drugiej lidze, z dorobkiem 29 “oczek” zajmował w tabeli jedną pozycję wyżej od częstochowian, bo dziesiątą i poznaniacy mieli o jeden punkt więcej od piłkarzy Skry Częstochowa.

Dla jednych i drugich ta potyczka była niezwykle istotna. W wyjściowym składzie gości pojawiło się aż…dziewięciu młodzieżowców, którzy bez problemu poradzili sobie z drużyną gospodarzy. Choć końcowy wynik meczu tego nie odzwierciedla bowiem na boisku lepiej prezentowali się częstochowianie ale to poznaniacy zdobyli dwa gole, zaprezentowali też…stuprocentową skuteczność i wywieźli z ulicy Loretańskiej trzy punkty.

Od samego początku spotkania to podopieczni Konrada Geregi stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia gola. Już w 5.minucie po centrze Mateusza Winciersza do Macieja Masa, napastnik Skry uderzył celnie ale wprost w rękawice Mateusza Pruchniewskiego. Na boisku przewagę w posiadaniu piłki mieli częstochowianie, jednak nie mogli Oni w żaden sposób sforsować defensywy drugiego zespołu “Kolejorza”. W 22..minucie spotkania goście przeprowadzili jeden z nielicznych kontrataków. Na strzał z za pola karnego zdecydował się Ksawery Kukułka i piłka po uderzeniu wychowanka UKS AP Falubazu Zielona Góra wylądowała w długim rogu bramki strzeżonej przez Jakuba Rajczykowskiego!

W 28.minucie piłkarze Skry mogli doprowadzić do wyrównania, jednak po uderzeniu Mateusza Maćkowiaka skutecznie interweniował golkiper rezerw Lecha Poznań. Pierwsza część spotkania zakończyła się skromnym ale nie do końca zasłużonym prowadzeniem gości.

Na drugą odsłonę zespół pod wodzą Konrada Geregi wyszedł z olbrzymim animuszem. Najpierw w 48.minucie na bramkę gości strzelał Paweł Kucharczyk a następnie pięć minut później główkował Maciej Mas. W obydwu tych przypadkach na posterunku stał zaledwie…17-letni golkiper gości, Mateusz Pruchniewski! Zawodnik ten jest zgłoszony do szerokiej kadry Lecha Poznań do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy!

W 61.,minucie spotkania poznaniacy zdobyli drugiego gola, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Maksymilian Dziuba i płaskim strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu.

Mimo, że od 83. minuty poznaniacy grali w osłabieniu, bowiem w wyniku drugiej żółtej kartki murawę musiał opuścić kapitan drużyny Tomasz Cywka. Jednak do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i ostatecznie trzy punkty powędrowały do stolicy Wielkopolski.

Tym samym drużyna Skry Częstochowa przegrała z Lechem II Poznań, 0:2 w spotkaniu 22.Kolejki o mistrzostwo drugiej ligi. Zespół spod Jasnej Góry ma na swoim koncie 28.punktów.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna częstochowskiej Skry rozegra w niedzielę, 10.marca br. O godzinie 14:15 podopieczni Konrada Geregi zmierzą się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim im.Sebastiana Karpiniuka przy ulicy Śliwińskiego 10. Mecz “na żywo” pokaże ogólnodostępna stacja TVP Sport. Kołobrzeżanie z dorobkiem 41.punktów są samodzielnym liderem rozgrywek drugiej ligi.

02.03.2024, g.16:30: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Skra”):

KS Skra Częstochowa – KKS Lech II Poznań 0:2, (0:1),

Bramki:

0:1: Kukułka 22′

0:2: Dziuba 61′

Sędziował: Karol Wójcik (Siedlce). Żółte kartki: Łabojko 21′ (faul), Nawrocki 57′ (faul), T.Kubik 90+6′ (faul) – Cywka 32′ (faul), Dziuba 45+1′ (faul), Kukułka 54′ (faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą kartkę): Cywka 83′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

KS Skra Częstochowa: 76.Jakub Rajczykowski – 11.Mateusz Winciersz, 98.Filip Nawrocki (77′ 20.Olivier Kucharczyk), 5.Mateusz Bartosiak, 2.Paweł Kucharczyk, 15.Mateusz Maćkowiak (65′ 22.Mateusz Kaczmarek), 88.Tobiasz Kubik, 16.Jakub Niedbała (65′ 77.Paweł Kołodziejczyk), 6.Mikołaj Łabojko (77′ 26.Natan Dzięgielewski), 25.Przemysław Sajdak, 10.Maciej Mas.

Rezerwowi: 1.Jakub Hajda – 4.Kacper Gzieło, 9.Fabian Grzelka, 90.Krzysztof Ciesielski.

Trener: Konrad Gerega.

KKS Lech II Poznań: 12.Mateusz Pruchniewski – 17.Karol Kalata, 4.Bartosz Tomaszewski, 5.Maciej Wichtowski, 3.Ksawery Kukułka, 16.Igor Kornobis (58′ 22.Aleksander Nadolski), 6.Tomasz Cywka (kpt), 23.Maksymilian Dziuba (85′ 20.Kacper Orzechowski), 13.Jan Niedzielski (75′ 14.Patryk Olejnik), 15.Igor Stankiewicz (58′ 21.Maksym Pietrzak), 9.Norbert Pacławski (86′ 8.Kamil Jakóbczyk).

Rezerwowi: 1.Krystian Dorżynkiewicz – 7.Maciej Orłowski, 11.Maksym Czekała.

Trener: Artur Węska.