DZIEŃ OTWARTY NA PCZ. Dziewczyny na Politechniki


30 marca 2017 na Politechnice Częstochowskiej w ramach Dni Otwartych odbyła się kolejna już akcja „Dziewczyny na Politechniki”.

Uczelnia przeżyła prawdziwe oblężenie. Odwiedziło ja blisko tysiąc uczniów ponadgimnazjalnych z całego regionu częstochowskiego. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy laboratoryjne. – Zaciekawiły nas szczególnie doświadczenia z ciekłym azotem. Rozważamy opcję studiowania na Politechnice Częstochowskiej – mówią Agata Macioł, Karolina Dudzik i Karolina Kociemba, uczennice trzeciej klasy Technikum Hotelarskiego w Lublińcu.
Agnieszka Michalczak, studentka piątego roku na kierunku finanse i rachunkowość – Wybrałam tę uczelnię, bo jestem częstochowianką, a ponadto otworzono tu kierunek, który mnie interesował i, który z powodzeniem studiuję. Nauka tu przyniosła pozytywny owoc, liczę że po moim kierunku znajdę pracę – mówi Agnieszka. Jak podkreśla, że dla studenta ważna jest poziom nauczania oraz serdeczna i przyjazna atmosfera, i to odczuwa się na Politechnice.
– Zachęcamy młodzież do studiowania na Politechnice Częstochowskiej, a do zaoferowania mamy bardzo wiele: 30 kierunków studiów, 100 specjalności, studiowania w języku angielskim, możliwość studiowania na uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus. Mamy nowoczesne i wyremontowane laboratoria oraz wspaniałych wykładowców – mówi rektor PCz Norbert Sczygiol.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *