Pływanie: Pięć medali UKS “Trójka”

28. i 29. października na pływalni “Pałacu” Katowice odbył się coroczny Międzynarodowy Meeting Pływacki. Na starcie dwudniowej imprezy spotykali się zawodnicy z 32 klubów z Polski, Węgier i Słowacji.

W tym towarzystwie nie zabrakło pływaków UKS “TRÓJKA” Częstochowa. Najlepsi z nich zdobyli pięć medali. Najwięcej powodów do zadowolenia miała Magdalena Drab, która zdobyła cztery krążki. Trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium za zwycięstwa na 50m st. klasycznym, 200m st. dowolnym i 200m st. zmiennym. Wyścig na 100m st. klasycznym ukończyła na drugim miejscu, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,04 sek. Za swoje wyniki Magda otrzymała okazały puchar dla najlepszej zawodniczki w kategorii 13-latek oraz certyfikat powołania do Kadry PZP.
Piąty medal, brązowy, zdobyła Karolina Wawrzyńczak, na 200m st. grzbietowym.
Pozostali zawodnicy “Trójki” wprawdzie nie zajmowali miejsc na podium ale ich postawa również zasługuje na słowa uznania – szczególnie najmłodszych, niezwykle walecznych Dominiki Kołaczyk i Bartosza Karpety, dla których był to pierwszy start w tak dużej imprezie.