Remis na pożegnanie z Loretańską


W spotkaniu 34.Kolejki o mistrzostwo eWinner 2.Ligi – piłkarze częstochowskiej Skry tylko zremisowali z broniącymi się przed spadkiem, Błękitnymi Stargard, 1:1.

Mimo straty punktów przez częstochowian – piłkarze Skry Częstochowa dzięki innym korzystnym wynikom w 34.Kolejce – nadal mają szanse na znalezienie się w gronie drużyn, które będą walczyć w barażach o awans do Fortuna 1.Ligi!

Najpierw w 17.minucie – przyjezdni nie wykorzystali pierwszej wybornej okazji do objęcia prowadzenia, kiedy to rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Bochenek! Jego intencje doskonale “wyczuł” Mikołaj Biegański!

Gospodarze w spotkaniu z Błękitnymi Stargard przegrywali już od 26.minuty, kiedy to Mikołaja Biegańskiego pokonał Hubert Krawczun.  Piłkarze Skry Częstochowa walczyli ambitnie do samego końca o korzystny rezultat. Ta sztuka udała im się w 83.minucie, kiedy to Tobiasza Weinzettela pokonał wprowadzony chwilę wcześniej, Lucjan Klisiewicz.

Do samego końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i tym samym piłkarze Skry Częstochowa zremisowali z Błękitnymi Stargard, 1:1. Częstochowianie na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego mają na swoim koncie 51.punktów i zajmują w tabeli. pozycję barażową, czyli szóstą lokatę. Piłkarze Skry Częstochowa mają zaledwie jeden punkt przewagi nad siódmą w tabeli – Garbarnią Kraków i ósmą- Stalą Rzeszów.

Skra Częstochowa w następnej serii gier będzie pauzować i wyczekiwać na rezultaty drużyn, bezpośrednią z nią zainteresowanych walką o udział w barażach o Fortuna 1.Ligę.

Natomiast w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z…Garbarnią Kraków. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 12.czerwca br. o godzinie 17:00 na stadionie w Krakowie przy ulicy Rydlówka 23. 

29.05.2021, g.17:30 : Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Skra”) :

KS Skra Częstochowa – KP Błękitni Stargard 1:1, (0:1),

Bramki:

0:1: Krawczun 26′

1:1: Klisiewicz 83′

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin). Żółte kartki: Noiszewski 90+2 ‘(faul) – Kruk 90’ (faul). Żółtą kartką w 45.minucie został również napomniany rezerwowy bramkarz Skry Częstochowa, Mateusz Kos. 

KS Skra Częstochowa: 1.Mikołaj Biegański – 17.Krzysztof Napora, 20.Sebastian Rogala, 27.Mariusz Holik, 8.Rafał Brusiło, 23.Dawid Niedbała (58′ 9.Damian Warnecki), 6.Maciej Kazimierowicz (82′ 16.Lucjan Klisiewicz), 10.Radosław Gołębiowski (46′ 18.Karol Noiszewski), 7.Piotr Nocoń (kpt), 11.Daniel Pietraszkiewicz (58′ 30.Titas Milasius), 21.Kamil Wojtyra. Trenerzy: Konrad Gerega i Jacek Rokosa.

KP Błękitni Stargard : 12.Tobiasz Weinzettel – 17.Aleksander Theus, 24.Krystian Kujawa, 4.Błażej Klimek, 14.Bartosz Sitkowski, 23.Mateusz Bochnak (kpt), 8.Hubert Krawczun, 10.Dawid Polkowski (87′ 13.Kamil Walków), 7.Michał Cywiński, 18.Błażej Starzycki (87′ 21.Adrian Kwiatkowski), 9.Damian Niedojad. Trener: Adam Topolski.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *