895 osób zaszczepiło się dziś w ramach drugiego dnia akcji ,,Zaszczep się w majówkę”. 3 maja czeka jeszcze 1600 dawek


Dziś rano do mobilnego punktu w Parku Śląskim przy popularnym „Kapeluszu”, zgodnie z zapowiedzią ministra Michała Dworczyka, dotarło kolejne 1000 dawek szczepionki Johnson & Johnson z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dzięki temu na jutro pozostało jeszcze 1600 szczepionek.

 

W pierwszym dniu akcji wykorzystano 1005 dawek szczepionki Johnson & Johnson. Do punktu, kilka godzin przed uruchomieniem, ustawił się kilkukilometrowy ogonek mieszkańców. Nad sprawnym przebiegiem procesu czuwają non stop żołnierze 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. – To oni dbają o to, by oczekujący mieli założone maseczki i aby zachowali odległość. Dodatkowo pracownicy szpitala MSWiA oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego informują mieszkańców o tym, jak można się zaszczepić poprzez inne formy jak infolinia 989 czy portal obywatel.gov.pl – dodaje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

– Zapraszamy chętnych. Specjalne kontenery, w których odbywają się iniekcje, spełniają wszystkie normy związane z punktem szczepień, jest miejsce rejestracji, poczekalnia, gabinet – podkreśla dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach Piotr Grazda.

3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. Zaszczepić się mogą również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

W województwie śląskim zostało wykonanych już ponad 1,3 mln szczepień. Według harmonogramu do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia można zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *