Śledztwo w sprawie zderzenia bmw z ursusem trwa


Kłobuccy kryminalni wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego z udziałem bmw i ciągnika rolniczego, do którego doszło w sobotę 17 września na drodze krajowej nr 43 w Zajączkach Drugich. Zderzenie było niezwykle mocne, z pojazdów pozostały wraki. Na szczęście nikt nie zginął.

 

W sobotę 17 września 2022 roku około godziny 21.45 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, do którego doszło na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Zajączki Drugie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki wynika, że 25-letni kierowca bmw najechał na tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego ursus, którym kierował 37-latek. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznały dwie pasażerki bmw oraz kierowca ciągnika.

Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że jadący w kierunku miejscowości Szarki, 25-letni kierowca bmw, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego ursus, którym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy, natomiast kierowca ciągnika znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 37-latka było 0,25 promila alkoholu. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznały dwie pasażerki bmw oraz kierowca ciągnika, którzy z miejsca zdarzenia zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania.

Pojazdy, które brały udział w zdarzeniu zostały zabezpieczone do przeprowadzenia oględzin z udziałem biegłego, w celu określenia ich stanu technicznego.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają kłobuccy kryminalni, którzy w toku postępowania między innymi skorzystają z opinii biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych.

Bezpośrednio po zderzeniu droga krajowa nr 43 byłą całkowicie zablokowana. Ruch w obu kierunkach przywrócono kilka minut przed godziną 2.00.

 

Policja Kłobuck

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *