Raków Częstochowa nie obronił Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski!

Piłkarze Rakowa Częstochowa dopiero po rzutach karnych (5:6) ulegli warszawskiej Legii w Finale Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. Spotkanie zostało rozegrane we wtorek, 2.maja br. na PGE Stadionie Narodowym.

Początek spotkania należał do podopiecznych Marka Papszuna. W 6.minucie wychodzącego na czystą pozycję, Frana Tudora tuż przed polem karnym sfaulował Yuri Oliveira Ribeiro. Arbiter główny Pan Piotr Lasyk z Bytomia początkowo nie zareagował, ale po chwili pobiegł do monitora VAR. Po analizie VaR wychowanek portugalskiego EFF Os Craques otrzymał czerwoną kartkę i od tego momentu nominalni gospodarze tego spotkania musieli sobie radzić grając w “10”!

Piłkarze Legii Warszawa na boisku nie istnieliGrę w osłabieniu już w 11.minucie chcieli wykorzystać częstochowianie, jednak w sytuacji oko w oko z Kacprem Tobiaszem znalazł się Vladislavs Gutkovskis. Łotysz niestety przegrał tę pojedynek a była to “setka”!

Piłkarze Rakowa Częstochowa do przerwy strrali się objąć prowadzenie, ale w kilku sytuacjach dobrze bronił golkiper Legii i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona wyglądała podobnie jak pierwsza część meczu. Piłkarze Rakowa Częstochowa nadal utrzymywali się długo przy piłce, a piłkarze Legii rozpaczliwie się bronili. I również w drugiej części gry kibice nie doczekali się bramek, co oznaczało że czekała nas dogrywka, która miała wyłonić zdobywcę Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski.

Blisko szczęścia był najpierw Bartosz Nowak, a następnie Ivi Lopez, jednak piłka w obu przypadkach przeleciała obok słupka bramki Kacpra Tobiasza. W 115. minucie potężnie zza pola karnego huknął Vladyslav Kochergin, ale ponownie czujność zachował bramkarz warszawskiego zespołu. W dogrywce znów nie padły gole i o tym, która z drużyn sięgnie po Trofeum musiał już zadecydować konkurs “jedenastek”.

W tym bezbłędni okazali się piłkarze Legii Warszawa, którzy zwyciężyli (6:5). W decydującej serii Kacper Tobiasz obronił strzał Mateusza Wdowiaka i tym samym piłkarze Legii Warszawa po raz dwudziesty w historii zdobyli Piłkarski Puchar Polski. Raków ma na swoim koncie dwa triumfy.

Piłkarze ze Stolicy za triumf w Pucharze Polski otrzymali 5 mln zł. Raków natomiast zaledwie… 760 tysięcy złotych!

Teraz przed piłkarzami Rakowa Częstochowa walka o ligowe punkty i przypieczętowanie Tytułu Mistrza Polski. W najbliższą niedzielę, 7.maja br. “Czerwono – niebiescy” zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem PKO Bank Polski Ekstraklasy, MKS Koroną Kielce w spotkaniu 31.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 15:00 na Suzuki Arena przy ulicy Ściegiennego 8. Mecz “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport i Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40.

Piłkarze Korony Kielce z dorobkiem 35.punktów plasują się w tabeli na czternastej pozycji. Rakowowi do zdobycia pierwszego, historycznego Mistrzostwa Polski wystarczy zdobycie jednego punktu w Stolicy Województwa Świętokrzyskiego!

02.05.2023, g.16:00: Warszawa (PGE Stadion Narodowy):

KP Legia Warszawa – RKS Raków Częstochowa 0:0 pd. K: (6:5)

Rzuty karne:

1:0 Bartosz Slisz, 1:1 Fran Tudor, 2:1 Maciej Rosołek, 2:2 Strátos Svárnas, 3:2 Rafał Augustyniak, 3:3 Fabian Piasecki, 4:3 Patryk Sokołowski, 4:4 Bartosz Nowak, 5:4 Paweł Wszołek, 5:5 Jean Carlos Silva, 6:5 Maik Nawrocki, (6-5 Mateusz Wdowiak – obroniony).

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Josué 7′ (nie sportowe zachowanie), Wszołek 10′ (faul), Pekhart 59′ (faul), Augustyniak 79′ (faul), Kapustka 80′ (faul), Tobiasz 115′ (nie sportowe zachowanie) – Jean Carlos Silva Rocha 13′ (faul), Arsenić 15′ (faul), Gutkovskis 27′ (faul), Papanikolau 110 ‘ (faul). Czerwona kartka: Ribeiro 6′ ( za brutalny faul). Widzów: 44 701.

KP Legia Warszawa: 1.Kacper Tobiasz – 55.Artur Jędrzejczyk, 8.Rafał Augustyniak, 5.Yuri Oliveira Ribeiro, 13.Paweł Wszołek, 99,Bartosz Slisz, 67.Bartosz Kapustka (86′ 16.Jurgen Çelhaka), 27.Josué Filipe Soares Pesqueira (kpt) (106′ 18.Patryk Sokołowski), 25.Filip Mladenović (106′ 28.Makana Nsimba Baku), 7.Tomáš Pekhart (62′ 39.Maciej Rosołek), 20.Ernest Muçi (43′ 17.Maik Nawrocki). Trener: Kosta Runjaić.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 4.Efstrátios Svárnas, 2.Tomáš Petrášek (kpt) (45′ 23.Patryk Kun ; 91′ 71.Wiktor Długosz), 24.Zoran Arsenić, 7.Fran Tudor, 8.Ben Lederman (68′ 27.Bartosz Nowak), 66.Ioánnis Papanikoláou, 30.Vladyslav Kochergin, 11.Ivi López (98′ 17.Mateusz Wdowiak), 20.Jean Carlos Silva Rocha, 21.Vladislavs Gutkovskis (68′ 99.Fabian Piasecki). Trener: Marek Papszun.