KŁADKA DLA PIESZYCH PRZY UL. MIRECKIEGO ZAMKNIĘTA – CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO


Na dalsze użytkowanie kładki nad przebudowywaną al. Wojska Polskiego nie pozwala jej stan techniczny. Będzie więc zdemontowana, a docelowo w tym samym miejscu pojawi się nowa. 

 

Miejski Zarząd Dróg jest regularnie zobligowany do przeprowadzania ekspertyz budowlanych. W następstwie jednej z takich ekspertyz natychmiastowo wyłączona z użytkowania została kładka dla pieszych nad al. Wojska Polskiego przy ul. Mireckiego.

Konieczność taka wynika z niedostatecznego stanu technicznego obiektu, który przy dalszej eksploatacji zagrażałby bezpieczeństwu użytkujących. Kładka – podobnie jak inne w ciągu al. Wojska Polskiego – jest przewidziana do rozbiórki i wybudowania od podstaw w tym samym miejscu w ramach trwającej przebudowy DK-91.

Przypomnijmy, że jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji konstrukcja kładki przy ul. Mireckiego została naruszona w wyniku kolizji spowodowanej przez kierującego samochodem ciężarowym. Wówczas przeprowadzono niezbędne naprawy, które umożliwiły tymczasowe, bezpieczne użytkowanie kładki.

Jej dalsza eksploatacja wymagałaby jednak poważniejszych i bardziej kosztownych napraw. Takie prace byłyby niegospodarne w kontekście planowanej rozbiórki kładki w perspektywie czasu przewidzianego na realizację przebudowy al. Wojska Polskiego. Dlatego obiekt musi zostać wyłączony z użytkowania.

Wykonawca zostanie zobowiązany do przeprowadzenia prac budowlanych, które pozwolą na przywrócenie w tym punkcie przeprawy pieszych przez al. Wojska Polskiego tak szybko, jak to technologicznie możliwe.

Miejski Zarząd Dróg – z uwagi na możliwe zagrożenie życia i zdrowia – bardzo prosi o respektowanie zakazu i nie korzystanie z kładki do czasu jej demontażu.

na podst. informacji MZD
u góry: grafika poglądowa

Podziel się:

1 komentarz

  • Witam łatwo komuś podjąć decyzje o zamknięciu kładki przy ul Mireckiego. Czy ktoś z państwa zastanowił się jak ludzie po drugiej stronie kładki maja dostać się do przychodni i na odwrót na przystanek autobusowy na ul Bohaterów Katynia? Idzie zima to co ludzie chcący dostać się do przychodni przy ul, Mireckiego muszą dojechać do estakady przejść na drugą stronę i iść pieszo 2 przystanki?
    Proszę o tym pomyśleć i zrobić dołem przejście dla pieszych.
    pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *