O przełamanie z drugim zespołem “Kolejorza”


W najbliższą środę, 28.kwietnia br. drużyna Skry Częstochowa zmierzy się przy Loretańskiej 20 z rezerwami Lecha Poznań w spotkaniu 30.Kolejki o mistrzostwo eWinner 2.Ligi. Początek meczu o godzinie 15:00. Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

Jak na razie piłkarze pod wodzą Marka Gołębiewskiego mają trudny czas. Skra Częstochowa nie wygrała od pięciu ligowych spotkań. Po raz ostatni częstochowianie z pełnej puli cieszyli się…3.kwietnia br. kiedy to pokonali na wyjeździe Chojniczankę Chojnice. 

Od tego czasu częstochowianie zanotowali…jeden remis i aż cztery porażki! Taki stan rzeczy sprawił, że choć piłkarze Skry Częstochowa nadal plasują się w “strefie barażowej o Fortuna 1.Ligę”, to tych punktów sporo uciekło. Obecnie piłkarze z Loretańskiej mają na swoim koncie 45″oczek” i zajmują w tabeli eWinner 2.Ligi piątą lokatę.

Drużyna pod wodzą Marka Gołębiewskiego ma już tylko sześć punktów przewagi nad siódmym w tabeli, KKS-em 1925 Kalisz.

Drużyna  Lecha II Poznań prowadzona, przez Artura Węskę plasuje się na przedostatnim, osiemnastym miejscu w ligowej tabeli. W związku z tym gracze “Kolejorza” każde spotkanie muszą traktować jak “mecz o życie”. Rezerwy Lecha Poznań mają na swoim koncie 25.punktów i tylko dwa “oczka” straty do bezpiecznej lokaty w tabeli eWinner 2.Ligi. 

Ich drugoligowy byt pozostaje zagrożony, a jako że sezon wchodzi w decydującą fazę, to z pewnością utalentowana poznańska młodzież zawita do Częstochowy być może wzmocniona kilkoma zawodnikami z kadry pierwszego zespołu Lecha Poznań. Bowiem w tym samym dniu swoich spotkań nie rozgrywa PKO Bank Polski Ekstraklasa.

Arbitrem głównym spotkania Skry Częstochowa z Lechem II Poznań będzie 43-letni Robert Marciniak z Krakowa.

Kadra KKS Lecha II Poznań na rundę wiosenną sezonu 2020/2021 :

Bramkarze: Karol Drażdżewski, Łukasz Radliński.

Obrońcy: Grzegorz Wojtkowiak (kpt), Wojciech Onsorge, Kacper Wachowiak, Patryk Waliś, Jakub Malec, Filip Nawrocki, Arkadiusz Kaczmarek, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor.

Pomocnicy: Artur Marciniak, Jakub Białczyk, Sergey Krivets (Białoruś), Eryk Kryg, Adrian Laskowski, Łukasz Szramowski, Igor Ławrynowicz.

Napastnicy: Hubert Sobol, Adrian Ratajczyk, Jakub Karbownik, Damian Kołtański, Oleksandr Yatsenko (Ukraina).

 

Przybyli:

Sergey Krivets – Dinamo Brześć

Adrian Laskowski – KS Warta Poznań

Wojciech Onsorge – KS Polonia Środa Wielkopolska

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Artur Węska

II Trener: Karol Bartkowiak

Trener bramkarzy: Zbigniew Pleśnierowicz

Trener przygotowania motorycznego: Jakub Grzęda

Analityk: Tomasz Przekaza

Fizjoterapeuta: Jakub Dylewski

Kierownik drużyny: Tomasz Małek

 

Autor: Przemysław Pindor 

Foto: KS Skra Częstochowa 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *