Raków II Częstochowa awansował do trzeciej ligi, grupy trzeciej!


Raków II Częstochowa pokonał we wtorek, 21.czerwca br. na wyjeździe GKS II Tychy 3:0 w barażowym rewanżowym spotkaniu o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w sobotę, 18.czerwca częstochowianie pokonali tyszan, 1:0 i tym samym w dwumeczu okazali się lepsi.

Rewanżowe spotkanie barażowe GKS-u II Tychy z Rakowem II Częstochowa, które zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Tychach przy ulicy Edukacji 7 oglądała rekordowa liczba kibiców. Trybuny boiska wypełniły się do ostatniego miejsca, a tuż za ogrodzeniem okalającym boisko pojawili się Ci kibice, którzy nie zmieścili się na trybunach.

Całe spotkanie z wysokości trybun oglądała delegacja Rakowa Częstochowa, wśród których był Prezes Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa i wiceprezes PZPN ds.piłkarstwa profesjonalnegoWojciech Cygan czy też Dyrektor sportowy RakowaRobert Graf oraz Dyrektor Akademii Rakowa Częstochowa, Marek Śledź.

Już w pierwszych sekundach spotkania Przemysław Oziębała po zagraniu Jakuba Batora znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale z 10. metra posłał piłkę za wysoko. Tyszanie odpowiedzieli w 6. minucie uderzeniem Natana Dzięgielewskiego z 16. metra, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Wymiana „ciosów” przy których zarówno Stanisław Czarnogłowski – częściej, jak i Jakub Mądrzyk – rzadziej, mieli się okazję wykazać trwała do końca meczu, ale w końcówce lepiej ustawione celowniki mieli goście.

Do przerwy licznie zgromadzeni kibice nie oglądali goli i tak na prawdę na emocje przyszło im czekać dopiero do drugiej części a konkretnie do ostatnich…dziesięciu minut meczu!

Worek z bramkami w 82. minucie rozwiązał Bartosz Chłód, dobijając strzał Huberta Tylca, a reszta należała do wprowadzonego na murawę w 76. minucie Szymona Zielonki. Wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów okazał się “prawdziwym tyskim katem”, a Trener gości – Tomasz Kuźma miał trenerskiego nosa wprowadzając tego zawodnika w 76.minucie spotkania.

Ten 21-letni napastnik w 88. minucie, po zagraniu Pedro Vieiry z zimną krwią sfinalizował kontrę drugiego zespołu Rakowa Częstochowa, a swój piętnastominutowy pobyt na boisku dopełnił– po szarży HubertaTylca – trafieniem z piątego metra do pustej bramki.

Gospodarze natomiast wcale nie musieli tego meczu przegrać. Podopieczni Sebastiana Idczaka mieli również swoje sytuacje do zdobycia goli. Najpierw w 36.minucie po uderzeniu Kajetana Rutkowskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Natomiast w 74.minucie po strzale tego samego zawodnika, piłkę zmierzającą w samo okienko bramki gości z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Jakub Mądrzyk.

Tym samym Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe GKS II Tychy, 3:0 w barażowym rewanżowym spotkaniu o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej. Do trzeciej ligi, grupy trzeciej awans  wcześniej wywalczyły już : rezerwy Chrobrego GłogówKS Stilon Gorzów Wielkopolski i NKS Polonia Nysa. Do tego grona we wtorkowy wieczór, 21.czerwca br. dołączyła ekipa prowadzona przez Tomasza Kuźmę.

Raków II Częstochowa oprócz okazałego trofeum z rąk Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Pana Henryka Kuli z okazji awansu do trzeciej ligi, grupy trzeciej otrzymał także bon od sponsora tytularnego ligi firmy Zina opiewający na kwotę 5 000 zł.

21.06.2022, g.17:00: Tychy (boisko ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego):

GKS II Tychy – RKS Raków II Częstochowa 0:3, (0:0),

Bramki:

0:1: Chłód 82′

0:2: Zielonka 88′

0:3: Zielonka 90′

Sędziował: Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie). Żółte kartki: Pipia 24′ (faul). Widzów: 700.

GKS II Tychy: 12.Stanisław Czarnogłowski – 4.Bartosz Zarębski, 7.Kajetan Rutkowski, 9.Natan Dzięgielewski, 10.Krzysztof Machowski, 11.Michał Ploch, 17.Konrad Pipia, 18.Dorian Orliński (68′ 24.Konrad Rabiej), 19.Łukasz Kopczyk, 25.Michał Paluch (kpt) (61′ 14.Paweł Borzęcki), 34.Tomasz Krężelok.

Rezerwowi: 33.Paweł Wolny – 5.Kamil Kokoszka, 6.Adam Hachuła, 8.Aleksander Biegański.

Trener: Sebastian Idczak.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Jakub Mądrzyk – 4.Bartosz Chłód, 5.Oliwier Kucharczyk, 6.Michał Czekaj, 8.Adrian Balboa (76′ 22.Szymon Zielonka), 9.Mateusz Niedziałkowski (55′ 7.Łukasz Mazurek), 10.Hubert Tylec, 11.Pedro Vieira (89′ 15.Przemysław Mizgała), 14.Jakub Bator (55′ 13.Piotr Malinowski), 17.Przemysław Oziębała (kpt), 18.Dawid Danilczyk.

Rezerwowi: 12.Oskar Kubik – 16.Jakub Budnicki, 19.Tobiasz Kubik.

Trener: Tomasz Kuźma.

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *