PRZEGLĄD GMIN – KŁOBUCK


Karta Seniora w Gminie Kłobuck. 15 maja 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Gminie Kłobuck.

 

Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski odebrał z rąk przedstawiciela Stowarzyszenia Manko – Głos Seniora Pana Marka Pilcha certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom.
A następnie Pan Burmistrz wręczył pierwsze Karty Seniora mieszkańcom Gminy Kłobuck.
Spotkanie uświetniły występy artystyczne Zespołu Piosenki Biesiadnej “Czerwone Róże” oraz Zespołu Tańca Orientalnego “Yasmin”.
Po części oficjalnej dla Seniorów został przygotowany poczęstunek, a każdy z obecnych na uroczystości seniorów mógł złożyć wniosek o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Ogólnopolska Karta Seniora
Każdy senior w Gminie Kłobuck, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.
Lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej glosseniora.pl

Wniosek o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora można złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kłobucku od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. Karta wydawana jest na miejscu. Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje na temat Karty oraz innych działań w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom znajdą Państwo na stronie Głosu Seniora.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *