Debiut sióstr


WYSTAWA ZACHĘTY

do 30. stycznia w Galerii Sztuki i Wina “Piwnice Margaux” można obejrzeć wystawę Moniki Wejcman i Sylwii Szafert

To pierwsza wspólna wystawa sióstr bliźniaczek. Obie ukończyły konserwację zabytków na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwem zajmują się od najmłodszych lat, ale dopiero teraz zdecydowały się pokazać swój dorobek szerszej publiczności. – Artystki zachowały żar i pasję twórczą, które dzięki tej wystawie rozkwitły na nowo. W ich malarstwie czuć potrzebę ekspresji określanej pięknem form wyrazowych – wyjaśnia Piotr Głowacki, prezes Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
Ekspozycja prezentuje kilkanaście prac powstałych w ostatnich latach. To malarstwo zrównoważone i staranne. Obok postaci kobiecych (ukazywanych często niczym w lustrzanym odbiciu) i dzieci, obecne są także motywy pejzażu o abstrakcyjnej wymowie. Piękno koloru, pierwiastek liryczny, nostalgia, a także refleksyjne przetworzenia doświadczeń osobistych to wszystko sprawia, że ekspozycję oglądamy z dużym zainteresowaniem.
– Spojrzenie artystek jest świeże, nowe. Widać w nim zamiłowanie do życia i sztuki. Malarstwo estetyczne powraca… – dodaje P.Głowacki.

AW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *