Raków Częstochowa awansował do 1/4 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski!

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe MKS Pogoń Szczecin, 1:0 w spotkaniu 1/8 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski! Jedynego gola dla drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna zdobył w 68.minucie z rzutu wolnego, Ivi López! Tym samym obrońca trofeum wywalczonego przed rokiem wywalczył awans do najlepszej ósemki tych elitarnych rozgrywek w naszym kraju!

Początek środowego (09.11.2022) spotkania na pięknym stadionie w Szczecinie należał do częstochowian, którzy już w 5.minucie meczu stworzyli sobie pierwszą wyśmienitą okazję do objęcia prowadzenia!

Po dośrodkowaniu w pole karne Deiana Sorescu do Fabiana Piaseckiego, napastnik Rakowa mając przed sobą pustą bramkę, strzelił jednak niecelnie! W pierwszej części spotkania jeszcze przed szansą otwarcia wyniku dla podopiecznych Marka Papszuna stanął Władysław Koczerchin, jednak uderzenie pomocnika Rakowa zostało zablokowane prze defensywę “Portowców”.

Po stronie gospodarzy najlepszą sytuację do zdobycia bramki wykreował sobie Kamil Grosicki. Jednak strzał wychowanka Pogoni Szczecin w żaden sposób nie sprawił kłopotów Kacprowi Trelowskiemu. Pod koniec pierwszej części spotkania swoją okazję do zdobycia bramki miał Ivi López, jednak po strzale Hiszpana z rzutu wolnego skutecznie interweniował Bartosz Klebaniuk i premierowa odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część meczu pokazała, że obydwa zespoły będą dążyły do zdobycia gola i tego, aby spotkanie w Szczecinie zakończyło się w regulaminowym czasie gry. W 68.minucie meczu częstochowianie egzekwowali rzut rożny. Do piłki podszedł Ivi López, który pięknym strzałem pokonał wychowanka TOP 54 Biała Podlaska i “Czerwono – niebiescy” wyszli na prowadzenie!

Im bliżej końca meczu tym ataki “Portowców” były coraz groźniejsze. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania szarżującego na bramkę Kacpra Trelowskiego, Kamila Grosickiego skutecznie powstrzymał Fran Tudor, który tym samym ustrzegł Raków przed być może i utratą gola!

Kilka chwil później, arbiter główny Pan Daniel Stefański zakończył mecz, którego stawką był awans do 1/4 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. Raków Częstochowa pokonał Pogoń Szczecin, 1:0 i obok KKS-u 1925 Kalisz, Górnika Łęczna, Legii Warszawa i Motoru Lublin zameldował się w kolejnej rundzie!

Komplet rywali częstochowianie poznają wtedy, gdy zakończą się jeszcze trzy pozostałe mecze: Sandecji Nowy Sącz ze Śląskiem Wrocław, Lechii Zielona Góra z Radomiakiem Radom i Pogoni Siedlce z Apklan CWKS Resovią Rzeszów. Spotkania ćwierćfinałowe zaplanowano na 28.02.2023 – 02.03.2023.

Teraz przed drużyną Rakowa Częstochowa ostatnie w tym roku ligowe spotkanie w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy. W najbliższą sobotę, 12.listopada br.  lider rozgrywek zmierzy się na wyjeździe z KGHM MZKS Zagłębiem Lubin.

Początek meczu o godzinie 20:00 na Stadionie Zagłębia Lubin przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 98. Transmisja “na żywo” w Canal + Sport oraz w Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 19:40. W drużynie “Miedziowych” występuje…były piłkarz Rakowa Częstochowa, Jarosław Jach.

Zawodnik ten w rundzie jesiennej obecnego sezonu rozegrał 16.spotkań i spędził na boisku 1425.minut! Lubinianie z dorobkiem 17.punktów plasują się w tabeli na 14.pozycji.

09.11.2022, g.17:30: Szczecin (Stadion im.Floriana Krygiera):

MKS Pogoń Szczecin – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:0),

Bramka:

0:1: Ivi López 68′

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Papanikoláou 29′ (faul), Ivi López 89′ ( nie sportowe zachowanie), Trelowski 90+2′ (nie sportowe zachowanie). W 88.minucie żółtą kartką został napomniany kierownik drużyny Pogoni Szczecin, Daniel Strzelecki. Widzów: 13 006.

MKS Pogoń Szczecin: 81. Bartosz Klebaniuk – 2. Jakub Bartkowski (36′ 41. Paweł Stolarski ), 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luis Mata (78′ 4. Leo Borges ) – 8. Damian Dąbrowski (kpt), 27. Sebastian Kowalczyk (78′ 21. Jean Carlos Silva ), 7. Rafał Kurzawa, 10. Luka Zahović (63′ 22. Vahan Bichakhchyan ), 11. Kamil Grosicki – 18. Michał Kucharczyk.

Rezerwowi: 1.Dante Stipica – 13. Kostas Triantafyllopoulos, 14. Kamil Drygas,15. Marcel Wędrychowski, 99. Mateusz Łęgowski.

Trener: Jens Gustafsson

RKS Raków Częstochowa: 12. Kacper Trelowski, 4. Estratios Svarnas, 24. Zoran Arsenić (kpt), 7. Fran Tudor, 22. Deian Sorescu (88′ 71. Wiktor Długosz ), 23. Patryk Kun, 66. Ioannis Papanikolaou, 30. Vladyslav Kochergin, 17, Mateusz Wdowiak (62′ 27. Bartosz Nowak ), 11. Ivi Lopez, 99. Fabian Piasecki (81′ 9. Sebastian Musiolik ).

Rezerwowi: 1. Vladan Kovacević, 3. Milan Rundić, 5. Gustav Berggren, 6. Andrzej Niewulis, 8. Ben Lederman, 14. Daniel Szelągowski.

Trener: Marek Papszun.