Raport policyjny – Lubliniec


Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h w obszarze zabudowanym. Efektem nieodpowiedzialnego zachowania było zatrzymane prawo jazdy, punkty karne oraz mandat w wysokości 2500 zł.

Raport policyjny – Lubliniec

NIEODPOWIEDZIALNY KIEROWCA

Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Przypominamy, że poruszanie się pojazdami z nadmierną prędkości jest przyczyną większości wypadków drogowych.

Niewątpliwie nieprzemyślanym i nagannym zachowaniem wykazał się 51-letni mieszkaniec Bełchatowa, kierujący samochodem osobowym marki KIA. W piątkowe popołudnie w Kochanowicach na drodze krajowej nr 46 został on zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol lublinieckiej drogówki. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h w obszarze zabudowanym. Efektem nieodpowiedzialnego zachowania było zatrzymane prawo jazdy, punkty karne oraz mandat w wysokości 2500 zł.

Kierowca jadący zbyt szybko stwarza zagrożenie zdrowia i życia nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób korzystających z dróg. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów, a także przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 51km/h, skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Pomimo licznych apeli i akcji policyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dalszym ciągu notujemy dużą liczbę kierowców, którzy obowiązujące przepisy mają za nic.

ZŁODZIEJ DREWNA NA PODWÓJNYM GAZIE Z ZAKAZEM

Policjanci z Lublińca zatrzymali 42– latka, który z prywatnego lasu kradł drewno. Złodziej kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu, jak również był nietrzeźwy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a za swoje czyny grozi mu do 5 – lat więzienia.

Nad ranem 8 czerwca policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej lublinieckiej komendy, w Strzebiniu na ul. Słonecznej zwrócili uwagę na samochód osobowy Ford Transit. Kierowca nie zareagował na polecenie policjantów, którzy chcieli go skontrolować i kontynuował dalszą jazdę. Mundurowi użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych ruszając w pościg za kierowcą Forda, mężczyznę udało się zatrzymać w bezpiecznym miejscu. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący pojazdem mieszkaniec naszego powiatu jest nietrzeźwy, posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a w samochodzie przewozi kradzione drewno. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Wartość kradzionego drewna oszacowano na 3000 zł.
Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wobec 42-latka zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za kradzież drewna oraz pozostałe przestępstwa mieszkańcowi powiatu lublinieckiego grozi 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

AKT OSKARŻENIA Z 282 CZYNAMI

Lublinieccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej sporządzili akt oskarżenia, który objął 282 czynów dotyczących przestępstw oszustwa internetowego. 22-letnia mieszkanka naszego powiatu sprzedawała za pośrednictwem internetowego portalu FB odzież oraz akcesoria dla dzieci. O tym, że może dochodzić do przestępstwa, zawiadomił jeden z banków. Po żmudnej pracy śledczych sprawa trafiła już do prokuratury.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą od ubiegłego roku zbierali materiał dowodowy w sprawie zgłoszenia, iż na jednym z kont bankowych dochodzi do podejrzanych przelewów. W wyniku skrupulatnej pracy policjantów ustalono, iż „przedsiębiorcza” 22-latka posiadała ponad 10 kont bankowych, na które były dokonywane wpłaty od kilku do kilkuset złotych. W wyniku prowadzonego przez podejrzaną procederu lublinieccy śledczy ustalili, że zostało oszukanych 282 osoby z terenu całej Polski, jak również spoza granic naszego kraju. Całe postępowanie trwało kilkanaście miesięcy, niejednokrotnie konieczne było korzystanie z pomocy innych jednostek Policji, aby dotrzeć do osób pokrzywdzonych. W rezultacie mieszkanka naszego powiatu usłyszała  282  zarzuty dotyczące oszustw internetowych. Podejrzana przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 8 lat więzienia.

Źródło i foto: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *