Raków II rozbił Szczakowiankę Jaworzno

W najciekawszym spotkaniu 7.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I – drugi zespół Rakowa Częstochowa pokonał przed własną publicznością, JSP Szczakowiankę Jaworzno, aż 5:2! Dubletem strzeleckim dla gospodarzy w tym spotkaniu popisał się Jakub Arak, a po jednym trafieniu uzyskali : Łukasz Mazurek, Piotr Malinowski i Mateusz Niedziałkowski. Natomiast obydwa trafienia dla przyjezdnych uzyskał Michał Chrabąszcz.

W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Jakub Arak, który znajduje się w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Rakowa Częstochowa i w tym sezonie rozegrał cztery spotkania w “jedynce”.

W pierwszej połowie podopieczni Tomasza Kuźmy bardzo szybko zapewnili sobie bezpieczną przewagę. Już w 15. minucie wynik spotkania otworzył Łukasz Mazurek, a w ciągu kolejnych ośmiu minut do bramki strzeżonej przez Dawida Gargasza trafiali jeszcze dwukrotnie Jakub Arak i raz Piotr Malinowski. Do przerwy drugi zespół Rakowa Częstochowa prowadził wyraźnie ze Szczakowianką Jaworzno, aż 4:0!

W drugiej części spotkania gościom chwilowo udało się zniwelować przewagę Rakowa a to za sprawą sytuacji z 58.minuty, kiedy to czerwoną kartkę za faul na jednym z zawodników Szczakowianki Jaworzno otrzymał kapitan gospodarzy, Artur LenartowskiWedług wielu obserwatorów, czerwony kartonik od arbitra głównego, Pana Przemysława Burligi z Knurowa dla piłkarza Rakowa II, był pokazany zbyt pochopnie!

Po tej sytuacji przyjezdni ruszyli do odrabiania strat, mając w swoich szeregach o jednego zawodnika więcej. W 62.minucie podopieczni Pawła Cygnara mieli rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Chrabąszcz.

Po tym golu jaworznianie coraz częściej gościli pod bramką Oskara Kubika, jednak na nieco ponad 10 minut przed zakończeniem spotkania to częstochowianie podwyższyli wynik na 5:1, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Niedziałkowski. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry Michał Chrabąszcz po dośrodkowaniu z lewej strony głową wpakował piłkę do siatki ustalając wynik na 5:2 dla Rakowa. Kilka chwil później arbiter główny zakończył to spotkanie.

Tym samym Raków II Częstochowa pokonał JSP Szczakowiankę Jaworzno, 5:2 w spotkaniu 7.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr.I.  Kolejne ligowe spotkanie zespół pod wodzą Tomasza Kuźmy rozegra w niedzielę, 26.września br. O godzinie 11:00 rezerwy Rakowa Częstochowa zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem, LGKS ’38 Podlesianką Katowice. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie w Katowicach – Podlesiu przy ulicy Sołtysiej 25. To spotkanie pokaże “na żywo” i zupełnie za darmo telewizja internetowa slaskisport.tv

18.09.2021, g.11:05: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

5:2: Chrabąszcz 90′

Sędziował: Przemysław Burliga (Knurów). Żółte kartki: Kucharczyk 83′ (faul), Oziębała 89′ (faul). Czerwona kartka: Lenartowski 58′ (faul). Widzów: 30.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Oskar Kubik – 3.Artur Lenartowski (kpt), 4.Bartosz Chłód, 6.Michał Czekaj, 7.Łukasz Mazurek (74′ 9.Mateusz Niedziałkowski), 10.Hubert Tylec, 11.Jakub Arak, 13.Piotr Malinowski (68′ 15.Olivier Kucharczyk), 14.Jakub Bator (80′ 21.Filip Głasek), 16.Jakub Budnicki, 18.Jakub Apolinarski (77′ 9.Przemysław Oziębała).

Rezerwowi: 12.Hubert Muszyński – 2.Eryk Kuszaj, 8.Kacper Kokoszczyk.

Trener: Tomasz Kuźma.

JSP Szczakowianka Jaworzno: 1.Dawid Gargasz – 14.Kamil Bochenek, 6.Filip Statkiewicz, 15.Dominik Małkowski, 3.Konrad Kumor (81′ 18.Maksymilian Leś), 21.Mateusz Budak (73′ 13.Dacjan Strzelecki), 10.Mateusz Wawoczny, 5.Michał Chrabąszcz, 19.Mikołaj Gądek (84′ 16.Kacper Szumski), 9.Marcin Smarzyński (kpt) (53′ 17.Bartosz Marędowski), 11.Jakub Sewerin.

Rezerwowi: 12.Michał Jewuła – 4.Jakub Bruzda.

Trener: Paweł Cygnar.